Utkání bylo důležité pro oba týmy, když se oba pomaloučku přibližovaly ke spodním patrům tabulky. „Pod tlak jsme se dostali sami sérií špatných výsledků i výkonů. I proto jsme chtěli poslední domácí utkání podzimu výsledkově zvládnout,“ uvedl trenér ČLU Michal Červenka, který připomněl zvolenou taktiku: „Nechtěli jsme být pasivní. Chtěli jsme být trpěliví a počkat si na šanci.“

První poločas skončil bez branek. „V poločase jsme si jen řekli, ať pokračujeme trpělivě, stále zodpovědně a sebevědomě. Ať se nenecháme zbytečně strhnout hrou,“ řekl Červenka. O třech bodech pro domácí celek rozhodl Jaku Krůta. „Po centru Pipišky ze strany do malého vápna se trefil Kuba Krůta neuvěřitelně nůžkama. Krásný fotbalový moment, který patří do televize,“ usmíval se domácí kouč.

„Po vstřeleném gólu už jsme žádnou vyloženou šanci neměli, chtěli jsme to poctivě odbojovat a odbránit. Soupeř se kromě série rohových kopů a pár standardek z větší vzdálenosti do žádně loženky nedostal,“ popsal další dění berounský trenér. „Utkání v Berouně jsme jednoduše nezvládli. Cely týden jsme se chystali na umělku i soupeře, ale bohužel jsme podali nejslabší výkon doposud. Jsem zklamaný a zároveň nas…,“ byl hodně naštvaný jeden z poříčanských trenérů Miroslav Doležal. „Soupeř lepší nebyl, ale dal gól a proto vyhrál. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ byl stručný a rozlobený Doležal.

Tři body vás posunuly berounský tým zase do středu tabulky krajského přeboru. „K poslednímu kolu musíme jet všichni nastavení tak, že chceme potvrdit domácí výhru a přivézt všechny body do Berouna,“ je natěšený Michal Červenka. Jeho tým bude chtít bodovat na půdě posledních Doks.

ČLU Beroun – Poříčany 1:0 (1:0)

Branka: 73. Krůta Jak.

Rozhodčí: Špaček, Petýrek, Orálek.

ŽK: Šebek, Lhotka, Pipiška, Šikanedr – Kutina.

Diváci: 100.

Český lev-Union Beroun: Šebek, Krůta Jak., Lacina (76. Šikanedr), Pipiška, Krpálek, Novák Mil., Lhotka, Pošmurný, Počta, Vopěnka (82. Černík), Štefan. Trenér: Michal Červenka.