A když ve dvanácté minutě vedla o dva góly, tak všechny domácí příznivce napadaly myšlenky, jak vysokou nadílku si domácí hráči odnesou. Nicméně opak byl pravdou.

Loděnice – Slaný B 4:3 (1:2)

Už úvod zápasu nemohl být pro domácí horší, neboť stejně jako na podzim ve Slaném, inkasovali zelenobílí už ve 2. minutě. Rychlonohý Bína na pravé straně utekl Husákovi, obhodil si i křižujícího Mráze, aby naservíroval míč nabíhajícímu Novotnému. Ten neměl žádný problém na hranici brankového území poslat míč podél bezmocného Drekslera do branky - 0:1. A ještě hůře bylo ve 12. minutě, kdy si na kolmou přihrávku za obranu opět Novotný a střelou z hranice šestnáctky prostřelil vybíhajícího Drekslera - 0:2. Naštěstí brzo nato vrátila domácí hráče do hry standardní situace. Průnik Majera zastavil obránce hostí nedovoleným způsobem u brankové čáry nedaleko pokutového území. Nařízený přímý kop poslal Šolc na zadní tyč a nabíhající Husák nedal prudkou hlavičkou Marešovi šanci - 1:2. Ale i nadále byli hosté lepší, vynikala hlavně rychlostní stránka jejich hráčů. Minutu před půlí patřilo poslední slovo před přestávkou Bínovi, když zakončil další brejk tečovanou střelou, kterou dokázal Dreksler vyrazit.

Po hodině hry bouřil domácí tábor na rozhodčího, že neviděl evidentní zahrání rukou hráče hostí ve vápně. Domácí pak měli několik rohů a po posledním z nich bylo vyrovnáno. Herejt rozehrál přímo do branky na bližší tyč, hostující brankář jej stačil ještě vyrazit, ale Křížek mu vrátil míč do branky - 2:2. Pak přišly nebezpečné situace na obou stranách, branku vstřelil následně Herejt, ale sudí viděli ofsajd.

S nadšením hrající zelenobílí udeřili v 74. minutě po podobné akci znova a nyní gól už platil. Prokop uvolnil na levé straně Herejta, ten předložil míč na zadní tyč nabíhajícímu Křížkovi, který ho poslal do branky na 3:2. Devět minut před koncem se poprvé na jaře objevil na hřišti po zranění kolena Hrudka a za chvíli přidal důležitou pojistku po kolmé přihrávce, hostující Čablík míč neodvrátil a domácí útočník nájezd přízemní střelou podél vybíhajícího brankáře jistě proměnil 4:2.

A bylo to pro Loděnici dobře, protože v nastaveném čase si po nedorozumění s Drekslerem dal Novotný hlavou vlastní branku 4:3. Naštěstí vzápětí rozhodčí utkání ukončil a domácí celek se mohl radovat ze skalpu favorita a ze zisku všech bodů.

Po přestávce předvedli loděničtí hráči jeden z nejlepších výkonů pod vedením trenéra Korby, kterému může konkurovat snad jen legendární obrat v závěru utkání s kladenskou rezervou na podzim před dvěma roky. A hráče vyprovázel do kabin zaslouženě potlesk spokojených diváků. Příští utkání čeká loděnické hráče v neděli odpoledne na horké půdě zachraňujících se Jedomělic.

Branky: 15. Husák, 66. a 74. Křížek, 85. Hrudka - 2. a 12. Novotný F., 92. Novotný R. Vlastní.

Rozhodčí: Chovanec, Vaňousek, Vávra.

ŽK: Bíba (SLA).

Diváci: 50.

AFK Loděnice: Dreksler, Smetana, Mráz O., Novotný, Husák, Šolc, Žižka, Prokop (81. Hrudka), Majer, Herejt, Křížek.