Loděnice : Choteč 8:3

Na úvod čekal loděnické fotbalisty nováček soutěže a vítěz okresního přeboru Prahy-západ Choteč. „Jednalo se o neznámého soupeře, se kterým jsme se nikdy neutkali. Navíc jsme postrádali v sestavě vedle trojice zkušených hráčů, kteří v áčku skončili, i Šolce a Petráčka,“ neskrýval mírné obavy vedoucí loděnického týmu Jiří Gall.

Jenže domácí tým rozhodl už za pětadvacet minut, když vedl jasně 5:0. „Zaujala například bratrská spolupráce Matěje a Ondřeje Mrázových,“ jásal Gall a s trenérem Korbou, který prožil skvělou premiéru na horké loděnické lavičce.

Za zmínku stojí 66. minuta, kdy se Choteč dočkala premiérové branky v krajské soutěži, autorem byl hráč slavného jména František Jakubec. „Nováček soutěže sice předváděl sympatický fotbal směrem dopředu, zato co se týká obranné činnosti, tak jej čeká hodně práce. Už v neděli pro nás přijde pravý test na hřišti v Dalekých Dušníkách, kde jsme sice v posledních zápasech hráli dobře, ale přivezli jen jediný bod za prohru v penaltovém rozstřelu. A jejich soupeř vstoupil do soutěže také výborně, když vyhrál na hřišti hořovické rezervy 4:1,“ dodal Jiří Gall.

Nutno podotknout, že Dušníky měly v Hořovicích velké štěstí, když domácí v prvním poločase neproměnili tři tutové šance.