Třetí tým tabulky E skupiny I.B třídy Cábelíky dlouho trápil, když vedl o půli 1:0.

„Čekali jsme, že bude soupeř kvalitní, což se i v průběhu zápasu potvrdilo. Přestože jsme měli v úvodu několik gólových šancí, nedokázali jsme je proměnit. Na konci poločasu pak přišel nečekaný centr za naší obranu a osamělý útočník šikovně lobem využil mého vysokého postavení před brankou. Na balon jsem sice dosáhl špičkou prstů, ale gólů se mi zabránit nepodařilo,“ popsal gól brankář Králova Dvora B Martin Špicl.

Komárovský hlavičkář Jakub Vaníček
Miroslav Nesnídal: Jsme pro každého soupeře nepříjemní

Jeho spoluhráči ve druhé půli zmobilizovali síly. „I když o poločase nepanovala v kabině zrovna optimistická nálada, věřili jsme, že se nám zápas povede otočit. Hned v úvodu druhého poločasu jsme využili špatné přihrávky v obraně soupeře a srovnali na 1:1. O několik minut později pak Jirka Černý doklepl míč do branky po odrazu od tyče. Na to neměl gólman soupeře nárok. Zbytek poločasu jsme sice za tohoto stavu dohráli, ale dle mého názoru jsme zbytečně riskovali neustálými útoky, po kterých přicházely ztráty míče a tím i slibné šance soupeře. Naštěstí z žádné gól nepadl,“ uvedl Špicl.

Králův Dvůr B je první v tabulce s pětadvaceti body. „Pohled na aktuální tabulku je sice pěkný, ale musíme se dívat hlavně dopředu a s pokorou přistoupit ke zbývajícím zápasům, kdy nás čekají statisticky nejtěžší soupeři podzimu. Až následující víkendy rozhodnou, zda budeme mít právo přečkat zimu na první příčce,“ ví dobře Martin Špicl.

Králův Dvůr B bude chtít rozšířit bodovou sbírku už v sobotu od půl jedenácté, kdy nastoupí na hřišti sedmého Rožmitálu pod Třemšínem.