Zápas s béčkem Povltavské fotbalové akademie vyhráli 4:3 po dramatickém průběhu, po němž na dotazy Deníku odpovídal trenér Komárova Miroslav Nesnídal.

Při pohledu na sestavu béčka PFA budila respekt. Podle vás nastoupili v dosud nejsilnější sestavě. Na co jste hráče upozorňoval?
Je to pravda, proti nám dali dohromady skutečně silnou sestavu s pěti hráči, kteří hráli ligu. Vzhledem k postavení v tabulce potřebovali vyhrát. Chtěli jsme hrát organizovaně, důrazně, nenechat jim prostor pro kombinaci a myslím, že po většinu utkání se nám to vcelku dařilo. V závěru nás trochu začali přehrávat, ale tři body jsou naše.

Po dvaceti minutách jste vedli 2:0, co vám probíhalo v hlavě?
Byl to snový začátek i když musím uznat, že jsme měli při jejich obrovské šanci i štěstí. Ale takový je fotbal. My vlastně hned z protiútoku dali branku na 2:0, ale do konce utkání zbývalo hodně času.

Meziokresní turnaj fotbalových výběrů U11 a U12 v Kladně-Švermově se zúčastnily týmy Kladno, Rakovník, Beroun a Mělník.

Vaši hráči hráli zodpovědně, souhlasíte?
Chceme se tak prezentovat. Myslím, že svým pojetím jsme v současné době nepříjemní pro každého soupeře. Pokud od takového způsobu hry neustoupíme, jsem přesvědčen, že současné pozice uhájíme i pro zbytek sezony.

Domácí v první půli snížili na 1:2 nevídanou střelou Zdeňka Zlámala, co řeknete k výkonu tohoto bývalého gólmana?
No, taková branka se hned tak nevidí. Na to, že je to bývalý gólman, byl jedním z nejlepších hráčů domácích.

Komárov ale přidal dva góly na přelomu poločasů. Euforie se ale musela stále krotit…
Pořád zbývalo hodně času do konce utkání a na takovém hřišti se to může rychle otočit. Nechtěli jsme se pouštět do hry nahoru dolů. Bylo potřeba udržet koncentraci až do konce.

Cábelíky stále těší pozice lídra.
Tomáš Šilhavý: Zápas jsme mohli zlomit, i přesto remízu bereme

Nakonec to bylo drama, ale udrželi jste výhru, na druhé straně jste mohli ještě přidat, co k tomu scházelo?
Trochu více klidu a rozvahy, ale to už bychom asi chtěli moc (úsměv).

Po šesté výhře v řadě byl v kabině rozšířený pokřik. Věříte, že se tím zlepší i účast na trénincích?