Před posledním utkáním jste věděli, že podzim ovládnete. Neměli někteří hráči v hlavách tento fakt?
Bohužel hráčům do hlav nevidím, ale je to možné. Snažil jsem se udržet motivaci a soustředěnost i na poslední zápas, ale přímo ve hře se to příliš neprojevilo. Chyběl pohyb, často i kvalitnější řešení některých situací a hlavně, a to je zarážející, i odpovědnost.

Zaskočil vás první gól soupeře?
K brance došlo po naší ztrátě na polovině hřiště, kdy jsme odkryli celou pravou stranu a soupeř toho využil k rychlému brejku. Následoval centr před branku, ani na to jsme nedokázali úspěšně zareagovat a inkasovali.

Měli jste nějaké příležitosti na srovnání?
Těsně před inkasovaným gólem jsme museli střídat Adama Vokáče a to naši hru poznamenalo. Hlavně v útočné fázi. Měli jsme tam nějaké náznaky, ale inkasovaná branka s námi hodně zamávala a do pořádné šance jsme se do poločasu nedostali.

Když dali hosté na 0:2, zkoušeli jste nějak přeskupit řady?
Řady jsme přeskupili už o poločase. Poslali jsme do hry druhého útočníka Dana Nového s cílem zvýšit pohyb a důraz nahoře. Chtěli jsme zjednodušit hru a donutit soupeře k chybám. Ale moc se nám to nedařilo, soupeř hrál dobře.

Dan Nový přesto snížil na 1:2, věřil jste ve vyrovnání?
Za stavu 0:2 šel na hrot ještě Kuba Vaníček a nám se podařilo snížit, ale další šance už jsme neměli. I když situací hlavně z pravé strany jsme měli dost, ale pokaždé tomu něco chybělo, ať už přesnost nebo větší kvalita.

Byl to poslední podzimní zápas, litovali jste toho, že zrovna tento jste jako jediný prohráli?
Samozřejmě, že taková prohra bolí, zvláště když se prohraje doma. Všechny nás to mrzelo, i kvůli divákům, kteří nás neskutečně podporovali. Jezdili za námi i na venkovní zápasy a za to jim chci moc poděkovat. Já osobně to v sobě budu mít hodně dlouho, ale musím přiznat, že jsme si vyhrát tentokrát nezasloužili.

Šlo však o jediný prohraný zápas. Myslel jste si před sezonou, že tomu tak bude?
Věřil jsem, že bychom mohli být nahoře, ale s takovým výsledkem jsem nepočítal. I přes tu poslední prohru je sezona velice úspěšná, a to jsme si i v závěrečném hodnocení řekli. Přesto jsem přesvědčený, že má mužstvo ještě rezervy.

Měli jste už ukončenou, jaká byla?
No, vcelku divoká (usmívá se), ale v mezích slušnosti, jak už to bývá.

Kdy začne Komárov s přípravou na jaro, zaútočíte na postup?
S přípravou začínáme 19. ledna. Naše postavení bude velice těžké obhajovat, ale uděláme všechno pro to, abychom se na prvním místě udrželi. Byl by to obrovský úspěch.