Deník položil zástupcům klubů několik otázek.

Co říkáte na to, že krajské soutěže se mají znovu rozjet už o víkendu 27. a 28. února?
Miroslav Nesnídal (trenér FK Komárov – krajský přebor): Vynucená přestávka už je příliš dlouhá a proto dřívější začátek kvituji. Možná, že budeme muset začít ještě dříve, protože máme dvě dohrávky navíc a k tomu pohár. Termínů už moc volných nebude. Alespoň zkrátíme přípravu, stejně se koncem ledna začínají hrát přípravné zápasy.
Radek Vostárek (trenér SK Chlumec – I.A třída): Za mně je to dobrá zpráva. Uvidíme, v jakém stavu budou terény a jaké bude počasí. Každopádně si budeme muset domluvit pronájem UMT. Nám asi začne soutěž již 13. února, kdy bychom měli dohrávat šesté kolo s Klecany doma a 20. února máme sehrát třetí kolo AGRO CS poháru SKFS doma s Komárovem.
Tomáš Carván (záložník Unionu Cerhovice – I.B třída): Popravdě tomu ani moc nevěřím, že to tak bude. Myslím, že hromada hřišť nebude hratelných a v aktuální situaci si myslím, že vše může být za čtrnáct dní jinak.
Roman Fulín (kapitán Unionu Cerhovice – I.B třída): Že se začne brzy nám asi nevadí, ale jaké budou terény je asi otázka, zničí se hřiště, každý tým nemá umělku. Myslím, že moc způsobilých terénů nebude.
Ondřej Mráz (kapitán AFK Loděnice – I.B třída): Vzhledem k momentální situaci jsem zatím nesledoval ani nezaregistroval, že mají soutěže začít už koncem února. Je to pro mě nová informace.

Na podzim zdolal ČLU Beroun doma Klatovy.
Martin Pech očekává problematickou logistiku hlavně u mládeže

Je lépe, že se začne o měsíc později než ČFL a divize a využijí se vložené středy v květnu a červnu?
Nesnídal
: Vložená kola v týdnu týmům příliš vyhovovat nebudou a ani my nejsme výjimkou. Nakumuluje se hodně zápasů a to může být problém vzhledem ke zraněním, pracovním povinnostem a podobně. Ale asi se nedá nic dělat a musíme to přijmout.
Vostárek: Myslím si, že je lepší začít až 27. února, a to z důvodu nákladů s pronájmem UMT. A také tím pádem ztrátou výhody domácího prostředí. Vložené středy v květnu a v červnu by neměl být tak velký problém z důvodu, že bude dlouho vidět a snad by měli být i lepší terény a počasí. Jediný problém ve vložených středách vidím v tom, že nebude moc prostoru na tréninky.
Carván: Středy? To také nebude úplná legrace, obzvláště zápasy venku, málokdo má pracovní dobu do dvou hodin.
Fulín: Tak nějak ta středa asi nevadí, je to lepší než trénovat.
Mráz: Pro mě nebo možná i více hráčů to nebude moc dobře, protože většina kluků má určitou pracovní dobu. Je to většinou složité dát dohromady hráče na vložený zápas v týdnu, a to někteří jezdí i půl hodiny před výkopem. Za mě jsou středy špatné.

Už máte nějaký plán přípravy?
Nesnídal: Trénovat vzhledem k posunu mistráků začneme 4. ledna a máme sjednaná tři přípravná utkání (Petřín, Podlesí, Slaný). Víc toho nestihneme. Naplánované je také soustředění v polovině února a čeká nás pohár, o jehož termínu se bude ještě jednat.
Vostárek: Plán přípravy již máme skoro hotový. Trénovat chceme začít 9. ledna. První přátelský zápas je naplánovaný na 16. ledna proti MFK Dobříš. Dále máme zápasy s FC Jílové, Slávií Jesenice, další přípravné zápasy jsou v jednání.
Carván: Plánování přípravy zatím také ještě nemáme, stále je zakázané shromažďování, takže se to řeší všecko individuálně.
Fulín: Nevím, asi ještě žádný plán nemáme. Asi se ještě čeká, co a jak bude ohledně situace, jaká tady je teď.
Mráz: Plán přípravy zatím stanoven nebyl, každý momentálně v rámci možnosti se snaží hýbat, posilovat, běhat a podobně.

Fotbalisté Králova Dvora už se těší na restart soutěží.
Cábelíci začnou natvrdo v prosinci, Hořovice budou do konce roku ve skupinách

Těšíte se na restart fotbalových soutěží?
Nesnídal: Já osobně už se nemohu dočkat a jen doufám, že se soutěže tentokrát dohrají ve stanoveném termínu. Covidu už bylo dost…
Vostárek: Samozřejmě se těšíme, kdo by se netěšil po takhle dlouhé době. Doufám, že kvalitně potrénujeme a připravíme se na těžkou jarní sezonu.
Carván: Na rozjezd soutěží se samozřejmě moc těším, ale zatím tomu moc nevěřím.
Mráz: Na restart soutěže se těším, ale otázka je, jak dlouho po znovuobnovení soutěží to vydrží, protože za mě bude příští rok stejně zvláštní jako ten letošní.