Někteří hráči i trenér si v závěru posteskli, že tréninkům nedali tolik, co měli, což se v přípravě změnilo. „Chtěli jsme zapracovat především na fyzické kondici a co se týče herního projevu, tak spíše na defenzivní činnost. Podle toho jsme volili soupeře především z vyšších soutěží,“ řekl trenér Komárova.

Jeho celek absolvoval přípravu obdobně jako týmy z vyšších soutěží. „Začali jsme trénovat 12. ledna, třikrát týdně, využívali jsme tréninkové hřiště, okolí Komárova na běžecké tréninky a středy jsme chodili na spinning. Soustředění jsme absolvovali od 13. do 16. února v Písku. Měli jsme k dispozici dvakrát denně umělku přímo v areálu FC Písek a v tamní základní škole. Soustředění bylo opravdu podařené, vyšlo výborně i počasí a doufám, že se to projeví i v jarních zápasech. Chtěl bych poděkovat hlavně prezidentovi klubu Jardovi Kleknerovi za skvělou organizaci a výběr lokality,“ vysekl poklonu Nesnídal.

Jak komárovský kouč uvedl, sehrál jeho tým přípravu s týmy z vyšších soutěží. „V prvním zápase jsme porazili Rokycany 2:1, hlavně ve druhém poločase jsme podali dobrý výkon. Poté jsme prohráli na Dobříši 0:3. Rozhodl důraz, herní vyspělost domácích a dvě standardní situace. Na Spartaku Příbram jsme prohráli 1:5. Podle výsledku jednoznačný zápas, ale srážely nás chyby a neproměňování vyložených šancí, kterých bylo opravdu hodně. Na výsledku se projevilo i to, že jsme zápas sehráli při návratu ze soustředění. Poslední zápas jsme hráli s Petřínem Plzeň. Prohra 2:4 je pro nás krutá. Byl to vyrovnaný zápas opět s neproměněnými šancemi na naší straně. S herním projevem ve všech zápasech kromě Spartaku jsem spokojen. Soupeři nám ukázali, že vyšší soutěže jsou hlavně o důrazu, proměňování šancí, rychlosti. Když to shrnu, tak výsledky nic moc, ale jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti,“ řekl Nesnídal.

Trenér mohl být spokojen s jednou věcí. „Nikdo nám neodešel,“ mnul se ruce, avšak zvedl varovný prst: „Ale dost často jsme se potýkali se zraněními. Přišel brankář David Hejcman z SK Rakovník. Věřím, že ještě jednoho hráče uděláme.“ To se trenérovi po skončení rozhovoru splnilo, do Komárova přestoupil deset dnů před zahájením soutěží defenzivní hráč divizního Hořovicka Jan Bežó.

I trenéra Komárova se Deník zeptal na to, jak to vidí se sestupy a postupy. „Sestup nikomu nepřeji, nechci nikoho podceňovat. Týmy na dvanáctém až šestnáctém místě tabulky to budou mít zjara těžké. Týmy na prvním až třetím místě, tedy my Komárov, Kosoř a Vestec si to rozdají o postup,“ míní Nesnídal, který zůstává přes první místo nohama na zemi: „Na podzim jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Bude velice těžké tyto pozice obhajovat. Chceme udělat všechno pro to, aby se nám to podařilo. Pokud se umístíme na pódiu, tak myslím, že budeme spokojeni.“