Slánští přitom měli nejlepší pozici ze všech, hostovali totiž na půdě už jasného sestupujícího Králova Dvora B, který měl na kontě pouhopouhých osm bodů. Hosté si navíc přivezli „bonus“, kanonýra A týmu Bohumila Nádeníčka. Ten dopoledne za áčko hrát kvůli trestu nemohl, a tak vypomohl aspoň béčku. Nezklamal, dal dvě branky, jenže nikdo další se nepřipojil a domácí uhráli senzační remízu 2:2. „Prostě hráli dobře, musím to uznat,“ pochválil soka trenér Slaného Radim Vavroch.

Mrzely ho neproměněné šance. Za stavu 1:2 mohl béčko Cábelíků dorazit hlavně mladý Marek, jenže penaltu poslal těsně vedle a v další šanci bombou napálil tyčku. Vzápětí domácí srovnali. „Měli jsme utéct na 3:1, ale nepovedlo se a vzadu jsme tentokrát nebyli tak silní, protože Petr Danda byl s áčkem. Ale beru to pozitivně, dotáhli jsme se na Rakovník a máme lepší vzájemný zápas, takže aktuálně nesestupujeme,“ dodal Vavroch, jehož tým příští týden čeká Kladno B.

Zápasy Kladno – Slaný budou vůbec ozdobou příštího víkendu. O hodně půjde zejména Slaňákům, a to jak v sobotu v duelu áček, tak v neděli při měření sil obou rezervních týmů.

Sokol Červený Újezd
Video: Perfektní a originální děkovačka Újezda, pošlete Deníku i tu svoji?

Rakovník jel na hřiště Milína a podle očekávání tady neměl šanci. Zvlášť když si neudržitelný Gabriel tentokrát obul i střelecké kopačky a šance pouze nevytvářel. Už za čtvrt hodiny dal Zachovi dva góly a Milín zaslouženě vyhrál jasně 4:0. Je tak na nejlepší cestě udržet druhé místo v tabulce.

„V dost okleštěné sestavě jsme zápas nezvládli. Milín má ve svých řadách několik nadstandardních hráčů, v prvním poločase dominoval a potrestal všechny naše chyby. Musíme se připravit na dalších zápas mnohem zodpovědněji a zvládnout ho,“ burcuje stoper Petr Kýzl na klubových stránkách SK Rakovník tým k nutné výhře nad posledním Královým Dvorem B.

Úplně down je Nové Strašecí. V Jílovišti zapsalo už čtvrtou porážku v řadě, navíc hrozivě krutou 0:7. Za poslední tři utkání má Sokol záporné skóre budící hrůzu: 0:16. Tým dostal už 90 branek, víc jich chytila jen poslední rezerva Cábelíků (95). Mužstvo hraje bez Mrázků, Podzemského, Svobody… to jsou těžko nahraditelné ztráty. Některé týmy v B třídě už se na bubáky těší, zejména derby s Lány a Mšecí se zdají být neodvratitelná.

Bohemians slaví - po 36 letech si zahrají evropské poháry.
Bohemians píší historii. Po 36 letech si zahrají evropské poháry

To samé čeká s největší pravděpodobností Velkou Dobrou. Loni se ještě na poslední chvíli zázračně zachránila, letos už to vyjde sotva. Doberáci se přitom sympaticky perou a v Jinočanech dokonce vedli branou Mertlíka. Ale domácí srovnali a výsledek 1:1 už se nezměnil.

Z dalších ohrožených týmů už je mimo nebezpečí Podlesí, které má formu a vyhrál také v Unhošti proti béčku Kladna. To bez kanonýra Hanzlíka nedalo ani gól a neuhlídalo ex-ligového Mišůna a pak ani Vohradského. Tým koučů Abrhama a Švambery byl ještě nedávno druhý, teď už ale bude hájit jen čtvrtou pozici v tabulce. I tak je to pro nováčka úspěch.

Zapomenout nesmíme ani na Nelahozeves, která rovněž nemá formu ani výsledky a je v boji o záchranu také pořádně nemočená. Dynamo má navíc krutý los, jede do Kosoře, pak hostí Podlesí (oba hrají na jaře skvěle) a končí ve Slaném, kde to bude asi ostré - bez rukavic.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …