„Po postupu do I. B třídy a nepříliš povedené letní přípravě v týmu a vedení oddílu panovala lehká nervozita. Vítězství v Novém Kníně však týmu pomohlo a pokračoval ve vítězné vlně. Na podzim jsme ztratili body pouze s Chlumcem, Rožmitálem, Dalekými Dušníky, Černolice a Hořovickem B. Konečné páté místo po podzimní části bylo úspěchem. V jarní části první tým navázal na úspěšný podzim. Dokonce by se dalo říci, že ho ještě překonal. Opět jsme ztratili body pouze s týmy z Let, Rožmitálu, Králova Dvora, Loděnic a Milína. Tyto výsledky nakonec vynesly prvnímu týmu konečné krásné druhé místo,“ uvedl sekretář a zároveň vedoucí A týmu Zdic Michael Macourek.

Po skončení soutěží se čekalo, co bude dál. „Vedení počítalo, že i za druhé místo nakonec od Středočeského krajského fotbalového svazu může přijít nabídka na postup do krajské soutěže I. A třídy. Tato nabídka podle očekávání přišla. Ve vedení oddílu jsme se nakonec rozhodli, že definitivní slovo o tom jestli se postoupí do vyšší soutěže, budou mít samotní hráči. Ti se relativně jednotně rozhodli, že si soutěž chtějí zahrát, a tak v nové sezoně Olympie bude hrát druhou nejvyšší soutěž dospělých ve Středočeském kraji,“ popsal Macourek, který dodal: „Chtěl bych upozornit, že prvnímu týmu se během posledních dvou let podařilo dvakrát postoupit. Z okresního přeboru do I. A třídy za dva roky. Považuji to za velký úspěch města Zdice i samotného oddílu. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.“

Zdický stadion tak bude svědkem bitev v I. A třídě. „Čeká nás nová výzva a nová soutěž. Na první zápas jedeme do Nelahozevsi. Celek posílili Tomáš Ježek, Dominik Rigo a Lukáš Vávra, všichni z Berouna,“ řekl Michael Macourek.