Domácí byli v lepší pozici už od 2. minuty, kdy skóroval kapitán Milan Jirásek. „Bohužel jsme zaspali na velkém vápně a domácí hráč nikým neatakovaný prostřelil našeho gólmana,“ popsal neúspěšný vstup do zápasu trenér hostů Radek Vostárek. Brankář Zach pak zamkl bránu, ale nakonec ji chlumecký favorit přece jen částečně odemkl a v poslední minutě vyrovnal.

Dalo by se říci, že utkání orámovaly góly na začátku a na konci. „Naše vyrovnávací branka padla až v devadesáté minutě, kdy David Vostárek vyhrál hlavičkový souboj před velkým vápnem, poté balon propadl na osamoceného Jakuba Šonku a ten prostřelil domácího gólmana,“ rozradostnilo chlumeckého kouče.

„První půle byla vyrovnaná, v druhé půli jsme si vytvořili územní převahu korunovanou vyrovnávací brankou. Šli jsme za vyrovnáním. Potřebovali jsme bodovat po dvou nezdarech. Měli jsme dvě vyložené šance. Soupeř měl také dvě ložené šance v první půli, při kterých nás podržel David Špicl. Nám se hlavně povedlo střídání, v 89. minutě šli na hřiště David Vostárek a Igor Pogorilij s tím, ať se pokusí vyhrát hlavičku a sklepnout balon pro naše útočníky. Což se za minutu podařilo,“ uvedl Vostárek.

V jeho týmu vypukl velký jásot. „Byla to obrovská radost a úleva. Tentokrát se na nás usmálo štěstí, kterému jsme šli naproti. Ať už střídáním, změnou rozestavení nebo hrou na obrovské riziko, kdy jsme zápas dohrávali se čtyřmi útočníky,“ usmíval se kouč Chlumce.

Ke slovu přišly penalty, domácí brankář Zach začal rozstřel úspěšně, ale selhali také domácí a radost i dva body tak putovaly na Berounsko. „My si na penalty věříme. Trénujeme je. S dvěma body jsem spokojený, když vyrovnáte v devadesáté minutě a vyhrajete na penalty, musíte být spokojený. Touto cestou chci poděkovat všem hráčům, že zápas nezabalili a bojovali do poslední minuty. Tak to má být,“ doslova se tetelil Radek Vostárek.

SK Rakovník B – Chlumec 1:1 (1:0) PK 4:5

Branky: 2. Jirásek - 90. Šonka. Rozhodčí: Gerhardt, Jeřábek, Pagáč. ŽK: Kýzl, Tvrz, Červený – Zieris. Diváků: 100.

SK Chlumec: Špicl D., Šifra, Bábíček, Hošťálek, Půček (90. Pogorilij), Slabihoudek, Yash (60. Zieris), Udut (83. Kichuk), Bican (67. Frajer), Trcka, Šonka. Trenér: Vostárek.


Načítám tabulku …