Po zahájení utkání diváci čekali na to, s čím oba týmy vyrukují. „Ze začátku to byl spíš takový oťukávací fotbal, byl to hodně boj o střed pole. Navíc z naší strany tam byla velká míra nepřesností co se týče kombinace,“ řekl cerhovický Tomáš Hegedüs.

Ten se ale mohl radovat z otevření skóre na konci první dvacetiminutovky, kdy skóroval kapitán Union Roman Fulín z penalty. „Fulda dával gól z penalty po ruce jedno z obránců hostujícího celku,“ vrátil se k pokutovému kopu Hegedüs, který ještě před poločasem zvýšil na 2:0: „Fulda se výborně uvolnil na kraji na hranici vápna, odkud mě skvěle našel na zadní tyči, já už to potom jenom doklepl do sítě.“

Po přestávce zvýšil Matěj Herejt na 3:0. „Určitě už jsem věřil, že tři body zůstanou doma, do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, což Hery potvrdil svojí trefou,“ uvedl hráč Unionu.

Hattrick v utkání si nakonec připsal Roman Fulín. „Fulda je skvělý hráč, má mnoho zkušeností a hráčům jako já na hřišti hrozně pomáhá. Pro nás je velmi důležitým hráčem a věřím, že mu to tam takhle bude padat i nadále,“ dodal Tomáš Hegedüs.

Cerhovice – Rožmitál 5:1 (2:0)

Branky: 21. PK, 84. a 85. Fulín, 38. Hegedüs, 47. Herejt M. - 83. Podlena.

Rozhodčí: Beneš J., Beneš P., Šefara.

ŽK: Pecha, Slabihoudek (oba ROŽ).

Diváci: 110.

Union Cerhovice: Křikava, Knotek, Větrovský A., Větrovský F., Holovský (46. Leksa), Šmíd, Herejt (68. Švihovec), Vyšín (79. Procházka), Hegedüs, Dochtor, Fulín (87. Holeček). Trenér: Karel Franěk.