V důležitém utkání se hrálo o to, komu se podaří posunout do klidnějších vod tabulky. Po výborném výkonu v prvním poločase se to povedlo zelenobílým, všechny body zůstaly doma.

V úvodním dějství domácí hráči na hřišti dominovali. Výborným pohybem zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a na branku se nečekalo dlouho. Ve 12. min. si na kolmou přihrávku mezi obránce naběhl Herejt a přesnou střelou nedal brankáři hostů Pavlíkovi šanci a zahájil svoje sobotní galapředstavení - 1:0.

Tlak loděnických hráčů pokračoval, ale na brankovou pojistku se čekalo až do 26. min., kdy u pomezní čáry získal Herejt míč, navedl si míč na střed hřiště a technickou střelou obstřelil obránce i brankáře - 2:0. Po chvíli bylo pro zelenobílé ještě lépe, když Matěj Mráz potáhl míč po pravé straně, přesnou přihrávkou našel Hrudku – 3:0.

„Hosté nebyli v prvním poločase vůbec nebezpeční, spoléhali pouze na brejky, které se jim nedařilo dotáhnout do nebezpečného zakončení. Poslední úder jsme si nechali zelenobílí na závěr poločasu,“ liboval si v popisu utkání domácí Ondřej Mráz. Právě on nasadil k úniku, přesným centrem do kapsy mezi obránce a brankáře předložil nabídku Herejtovi, který na zadní tyči nezaváhal a stačil dosáhnout na hattrick za poločas - 4:0.

Po přestávce domácí hráči pod dojmem vysokého náskoku polevili a brzo přišel trest. V 53. min. dosáhli hosté po nedorozumění Prokopa a Mišky čestného úspěchu. Prokop dával Miškovi hlavou malou domů, ale nedal jí přesně, toho využil pohotový Krása a snadno poslal míč do prázdné branky - 4:1.

Vstřelená branka povzbudila hosty k větší aktivitě, hra se vyrovnala, odehrávala se především mezi šestnáctkami a moc vzruchu už nenabídla. Razítko na výsledek dala až 83. min., kdy domácí kanonýr Herejt ukončil svoje vystoupení. Akce začala na pravé straně u Ondřeje Mráze, ten našel v pokutovém území Hrudku, který dokázal posunout míč doleva na Herejta, jenž poslal míč do sítě 5:1. Domácí hráči pak už bezpečně dovedli utkání do vítězného konce.

Zelenobílí se zaslouženě radovali z druhého podzimního vítězství. Ale hned příští utkání bude pro Loděnici hodně složité. Čeká je totiž cesta na hřiště v Černolicích. Jejich soupeř je zatím na podzim suverénní, vede tabulku a první body ztratil až v sobotu v penaltovém rozstřelu v derby v Letech, přestože hrál poločas o deseti hráčích, tak stihl alespoň vyrovnat. A navíc jejich sestavu zkušených exligových hráčů rozšířil ještě Radek Kováč ze Sparty.

Loděnice – Daleké Dušníky 5:1 (4:0)

Branky: Herejt 4, Hrudka - Krása. Rozhodčí: Stádník, Říha, Pagáč. Diváků: 50.

AFK Loděnice: Miška, B. Jeřábek, Petráček, Prokop, Paleček, M. Mráz (69. Vyskočil), O. Mráz, A. Jeřábek, Majer, T. Herejt, Hrudka.