„Připravovali jsme se jako na každý jiný zápas. Samozřejmě po zimní přestávce jsme byli všichni natěšení a plní očekávání, jak to bude probíhat,“ uvedl trenér Komárova Miroslav Nesnídal, který přidal i popis počasí: „Vítr negativně ovlivňoval hru. Hřiště bylo připravené vzhledem k období velice dobře, ale vítr byl velice nepříjemný. Nakonec se i dost významně podepsal na naši inkasované brance.“

Komárov od začátku ovládal hru, přesto dalo se něco jeho hráčům vytknout. „Musíme si přiznat, ke vší úctě k soupeři, že nepřijeli zrovna ve složení, ve kterém by nás měli nějak příliš potrápit. Zpočátku hráli ukázněně a nechtěli moc inkasovat, a tak to bylo spíše o trpělivosti a proměňování šancí. Někdy naše hra byla pomalá, proto jsme chtěli být důrazní a víc přímočaří v zakončení,“ našel chyby Nesnídal.

Skóre otevřel Tomáš Srp, který nakonec nastřílel hattrick. „První gól jsem dal v 17. minutě, když mi Dan Nový nahrál na první tyč a já zakončil. Druhý gól jsem dal po rohovém kopu, kdy se míč odrazil Bežíkovi (Jan Bežó), ten vystřelil z velkého vápna a já zůstal stát na přední tyči, střelu jsem zpracoval a zakončil jsem na zadní tyč. Třetí gól jsem přidal v druhé půli, když Adam Vokáč zatáhl míč a já opět na přední tyči zakončoval,“ popsal své zásahy úspěšný střelec, který s úsměvem dodal: „Tak určitě, že něco mě to stát bude do kasy. Náš cíl pro jaro je asi jasný. Vyhrát co nejvíc zápasu a udržet první místo.“

Zápas nakonec skončil 5:1, ale mohlo to být daleko víc. Za domácí se trefili ještě Mojdl a Baštař, Nového pokus v závěru zastavila tyč. Na druhé straně Hejcmana překonal jen gólman Pokorný za pomoci větru, další dvě příležitosti hostů gólman Komárov zlikvidoval. Na druhé straně se přilepila smůla na kopačky především Novému, kterému nebylo dopřáno vstřelit gól ani v nejvyloženějších šancích. „Samozřejmě šancí bylo hodně a skóre mohlo být daleko vyšší. Doufám, že si to kluci nechali na zápasy, kdy to bude více potřeba,“ dodal Nesnídal.

Komárov – Jílové 5:1

Branky: 17., 23. a 82. Srp, 53. Mojdl, 81. Baštař - 26. Pokorný. Rozhodčí: Cílek, Hájek, Svoboda. Diváků: 160.

FK Komárov: Hejcman, Grunt (60. Baštař), Pužík, Vaníček, Šubert, Vokáč, Bežó (65. Solar), Mojdl (72. Petráš), Kolář, Srp, Nový.