Hosté byli favoritem, vždyť dosud třikrát vyhráli. „Nic speciálního jsme nepřipravovali. Věděli jsme, jak hrají. Spíš jsme řešili naší sestavu, kde stále postrádáme pět zraněných hráčů základní sestavy,“ posteskl si trenér Chlumce Radek Vostárek. V přípravě s Komárovem se Podlesí prezentovalo jako hodně běhavý celek. „V našem zápase mi to nepřipadalo, že by byli běhavější než my. Soupeř byl agresivní a trpělivě čekal na naše chyby. Spíš mi připadalo, že si přijeli pro bod na naše hřiště,“ rozmítal kouč domácích.

Utkání bylo hodně dlouho nerozhodné. „Vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Měli jsme tam závary po standardkách a pár trestných kopů zpoza vápna, které jsme kopali tragicky,“ krčil rameny Vostárek.

Domácí celek nakonec inkasoval, a to v 80. a 90. minutě. „Bohužel v době, kdy jsme měli balón více na našich kopačkách, udělal náš stoper dětskou chybu, když dlouho váhal z rozehrávkou na našem vápně, kde nastřelil útočníka hostí do nohy a na naše neštěstí se balón odrazil zhruba metr od útočníka a ten si věděl s nabídnutou šancí rady.

Podobná situace nastala i v devadesáté minutě, kdy při hře vabank jsme nezpracovali jednoduchý balón na naší půlce a soupeř z brejku dal na 0:2. Zlomem byla chyba při první inkasované brance. Pak už jsme riskovali a bohužel marně. Pevně věřím, že se z těch chyb poučíme,“ doufá Radek Vostárek.

V Chlumci se hrálo dopoledne, přišla stovka diváků. „Atmosféru to mělo. Já si myslím, že tam druhou půli bylo i více diváků. V obci bylo posvícení. My jsme chtěli původně hrát od třinácti hodin, ale bohužel soupeř nám na to nepřistoupil. Mohlo být více lidí. Škoda,“ konstatoval chlumecký kouč.

Chlumec – Podlesí 0:2 (0:0)

Branky: 80. Valta, 90. Hájek. Rozhodčí: Zuskin, Remenec, Šnýdr. ŽK: Puka – Vohradský, Drašnar. Diváků: 100.

SK Chlumec: Peták, Puka, Šifra, Bábíček, Hošťálek, Půček, Slabihoudek, Yash, Udut, Bican (64. Pogorilij), Frajer (46. Trcka). Trenér: Vostárek.