Chlumec – Sedlec/Prčice 2:0 (1:0)

Skvěle nachystaný trávník, využití vyjíždějící umělé závlahy, v hospůdce tradičně bojovně naladěná Iva Veselá, která mohla být po utkání hodně spokojená. Tradiční kolorit fotbalů v Chlumci provázela mírná nervozita obou týmů před utkáním.

„Zápas pro nás byl velmi důležitý vzhledem k tomu, že jsme dva zápasy po sobě nebodovali. Ale na druhou stránku jsme si byli vědomi, že jsme se Sedlcem ve třech zápasech po sobě neztratili v A třídě ještě ani bod. Já osobně jsem věřil, že série bude pokračovat a jsem rád, že tomu tak je. Důležité také bylo, uhlídat soupeřova útočníka Davídka, což kluci splnili,“ uvedl šéf chlumeckého fotbalu Radek Vostárek.

Chlumec vedl o poločase rozdílem jednoho gólu. „Branku jsme vstřelili dost brzo v šesté minutě hry po nákopu za obranu, kdy Martin Ciprian z pravého křídla po zemi našel na malém vápně Bogatkina a ten nekompromisně z první vstřelil dost důležitý a vítězný gól. Více ze hry jsme měli my. Soupeř přijel s taktikou bránění a hrát na rychlé brejky, které jim vůbec nevycházely i díky naší koncentrované obraně,“ usmíval se Vostárek. Jeho tým navíc za stavu 1:0 neproměnil pokutový kop.

Uklidnění pro Chlumec přišlo v 67. minutě, kdy se trefil Matěj Krejča. „Druhá branka padla po samostatném úniku Matěje Krejči, který nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana. Po druhé vstřelené brance už jsem věřil, že si vítězství nenecháme vzít,“ prozradil Radek Vostárek, který dodal: „Myslím si, že to bylo pro nás zasloužené vítězství. Od většího přídělu zachránil soupeře výborně chytající gólman Nerad, který chytil další tři tutovky.“

Chlumec je na osmém místě tabulky a pozici bude chtít vylepšit v sobotu, kdy se představí na hřišti předposledního celku Libušína. Utkání se hraje v 17 hodin.