Hořovicko – Zbuzany 0:2

Branky: Kalod, Hřebeček.

Sestava Hořovicka: Grégr (60. M. Koten), Kuchař (65. Šíma), Machurka, Havlíček (35. Hošťálek), Mach – Pyšek, Bežó (70. V. Koten), Březina (46. Zítek), Borkovec, Lacina (68. Smetana) – Bělohlávek (46. Kubec).

V prvním poločase se hrál hodně zajímavý fotbal. Hořovicko mělo jednu příležitost, na druhé straně se zaskvěl Grégr proti Šírlově trestnému kopu. Ve druhé půli se nejprve dostali ke slovu hosté, ale Grégr šanci lapil. Udeřit mohlo na druhé straně, když se po centru dostal sám před brankáře Blahovce Mach, ale jeho pokus při ataku brankáře skončil těsně vedle. Diváci se shodovali, že měl být pískána penalta. „Byla to velká šance. Myslím si, že by se to jako faul dalo písknout, jelikož se brankář ani trochu nedotkl míče, ale rozhodčí to asi viděl jinak,“ viděl situaci hráč Hořovicka.

Králodvorští hokejisté (v bílém) si lehce poradili s Neratovicemi.
Miroslav Žáček: Po výhře se nám ulevilo

V dalším průběhu po střídání projevila větší doslova ligová zkušenost Zbuzan. Jejich zazdil sám před brankářem Kotenem šanci, když neusměrnil míč do prázdné branky. Zapsat do listiny střelců pak zabránil Smetanovi skvělým zákrokem Blahovec a poté se dočkaly Zbuzany. Nejprve jejich tým dotáhl zdařilý brejk, poté Zbuzany zvýšily z penalty po faulu brankáře na uniklého hráče. Hořovicko se snažilo zaskočit protivníka střelbou, ale všechny pokusy mířily vedle, byť často jen velmi těsně. „Zbuzany určitě ukázaly, že mají velikou kvalitu a značné zkušenosti, jsou to pro mě i mé spoluhráče určitě cenné zkušenosti proti nim hrát,“ dodal Jan Mach.

Martin Macík a Jan Brabec během 41. ročníku Rally Dakar 2019.
Macík bude v druhé části Dakaru bojovat v půlmaratonu. Brabec míří k TOP 20

Králův Dvůr – Meteor Praha 2:1

Branky Králova Dvora: Kraus, Dolák.

Sestava Králova Dvora: Špicl (75. Kovařík) – Bohánek (46. Bouček), Rendla, Novák (46. Černý), Zelenka (46. Hell) – M. Petr, Kraus (75. Bíba), Dolák, Balšánek (46. Kůžel), Šebek – Sedláček (70. Podroužek).

Králův Dvůr měl sice více ze hry, ale do druhé půle vstupoval s jednobrankovým mankem. „Propadli jsme v rohu hřiště při autovém vhazování soupeře a po centru se míč odrazil od Krause za záda jinak velmi dobře chytajícího Špicla,“ popsal branku Meteoru kouč Cábelíků Tomáš Šilhavý, který dodal: „V první půli nám trošku chyběla přesnost ve finální fázi, ale minimálně jednu branku jsme třeba i ze standardky dát měli.“

Ve druhé půli srovnal Martin Kraus. „Po centru Kužela a souboji Sedláčka se dostal k odraženému míči a zachoval v zakončení klid,“ vrátil se k vyrovnání Šilhavý, jehož potěšil třeba výkon střelce vítězné branky Doláka: „Dominik je u nás již půl roku, neustále na sobě pracuje a i v tomto zápase můžeme mluvit o gólu za odměnu za snahu, kterou po celý zápas prokazoval.“
Stejně jako v týmu Hořovicka nastoupilo v dresu Králova Dvora i několik dorostenců. „Každé vítězství každopádně potěší. Radost máme i z toho, že do druhé půle nastoupili naši tři dorostenci,“ dodal Tomáš Šilhavý.