Ve Velkém Přítočnu zelenobílé přivítal nádherný areál s výbornou hrací plochou. Do přestávky se hrálo poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se dlouho ani jeden celek nedokázal prosadit. V 21. minutě po nedorozumění hostující obrany se domácí útočník snadno dostal v šestnáctce k míči, ale tísněn Prokopem branku netrefil. V závěru poločasu přišel čas pro loděnické fotbalisty. Nejdříve v 44. minutě se nepovedená střela Palečka po odrazu v pokutovém území dostala k Antonínu Novákovi a ten vystřelil míč na vzdálenější tyč přesně do růžku branky, kde se míč odrazil „angličanem“ do brány - 0:1. „Ta branka nám určitě pomohla, vždycky se jde do šatny lépe, když vstřelíte branku takzvaně “do šatny“. Do té doby jsme měli šance, ale nedařilo se nám správně vyřešit finální fázi,“ usmíval se loděnický Jan Křížek. Pak ještě zahrával Novák výborně roh, ale Smrkovský dokázal sebrat centrovaný míč prakticky Křížkovi z hlavy.

Druhý úder si připravili loděničtí fotbalisté hned po přestávce. V 48. minutě vystihl Křížek špatnou rozehrávku domácích, dostal se s míčem až k brankové čáře a přesnou přihrávkou našel Nováka, který do prázdné brány snadno zvýšil na 0:2. „Tonik pokaždé, když nám přijde pomoct, tak je nesmírně platným hráčem, jak na hřišti, tak v kabině. Pro mě je to nestárnoucí legenda loděnického fotbalu,“ vysekl poklonu šestačtyřicetiletému kanonýrovi Křížek.

Hrálo se však dál. V 50. minutě po zbytečné ztrátě míče u postranní čáry následoval přesný pas do šestnáctky, kde musel hosty opět podržet Dreksler. Domácí hráči se přesto za chvíli dočkali úspěchu. Popelka si výborně zasekl míč, okamžitě vystřelil, a technická střela k tyči skončila v brance - 1:2. Loděnice ale kontrovala, Novák výborně vyslal do úniku Herejta, ten obehrál obránce a přihrál nabíhajícímu Mrázovi. Jeho střelu vytlačil brankář ještě na tyč, ale dobíhající Herejt vymazal nulu na kontě vstřelených branek, když dorazil míč opět do prázdné brány - 1:3.

Konečnou podobu výsledku dal čtyři minuty před koncem Křížek, kterého našel Mráz přesným centrem, střelci se povedlo zpracování a lobem přehodil Smrkovského. „Ondra Mráz mi ze středu hřiště nahrál krásný balón za beky a mě stačilo už jen prostřelit gólmana. Radost a oslava byla samozřejmě veliká, pořád se do toho pomalu dostávám po té dlouhé pauze, kterou mi způsobilo vážné zranění a pandemie,“ dodal Jan Křížek.

Zisk tří bodů posunul Loděnici na 4. místo vyrovnané tabulky A skupiny. Potvrdit toto postavení bude chtít v sobotu odpoledne Na Jánské, kam poprvé v historii přijedou od Slaného hráči z Klobuk.

Velké Přítočno – Loděnice 1:4 (0:1)

Branky: 75. Popelka – 44. a 48. Novák, 67. Herejt, 86. Křížek. Rozhodčí: Ježek, Absolín, Vágner. ŽK: Popelka (PŘÍ). Diváků: 65.

AFK Loděnice: Dreksler, Paleček (70. Petráček), Prokop, Novotný, Jeřábek A., Křížek, Žižka, Mráz O., Majer, Herejt, Novák (86. Vlasák).