Zdice – Králův Dvůr B 4:2

Na derby přišlo přes dvě stovky diváků. „Fanoušků se dostavilo opravdu hodně a snažili se podporovat obě mužstva na hřišti. Chtěl bych zvláště poděkovat našim fanouškům, jak nás podporují v domácích i venkovních zápasech,“ pochválil příznivce brankář Olympie Marek Hnízdil. „Byl to šlágr kola a i návštěva tomu odpovídala. Jeli jsme do Zdic s cílem uspět a přivézt nějaký ten bod, což se nám bohužel nepodařilo,“ prohlásil hostující asistent Štěpán Vlček.

Zdice vstoupily do utkání skvěle, když po brance Koželuha a dvou gólech Krůty vedly na konci první půlhodiny 3:0. „Třetí gól nás ale trochu uklidnil a přestali jsme hrát. Některé hráče překvapil průběh utkání, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili,“ postřehl Hnízdil. „Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a zkusit vstřelit rychlou branku, ale to se nám vůbec nepovedlo. Naopak Zdice byly v první půli aktivnější, důraznější a pozornější v obraně a proto jsme si moc šancí nevytvořili, ale i přesto jsme před koncem poločasu zlepšenou hrou dokázali snížit a vykřesat tak šanci na lepší výsledek,“ uvedl Vlček.

Za hosty snižoval Michalík. „Snižující gól padl po pěkné kombinaci hostů, kdy si jeden z hráčů Králova Dvora vedl míč k velkému vápnu, nechal na sebe nalákat oba dva stopery a přihrávkou pod sebe poslal do úniku svého útočníka,“ viděl branku domácí gólman.

Do sedla posadil domácí vlastní gól Jeřábka. „Přišel centr z pravé strany a obránce s gólmanem se nedomluvili a byl z toho vlastní gól,“ sledoval dění Hnízdil. „O poločase jsme kluky nabádali k větší aktivitě a důrazu v soubojích. Ale ani vstup do druhé půle se nám nepovedl, když chvíli po přestávce jsme znovu inkasovali,“ krčil rameny Vlček. Šanci na gól měl Pech, jenž střelou z první mířil nad.

Hosté se přece jen dočkali Svobodou snížení. „Bojovali jsme dál a pokoušeli se dávat míče častěji do šestnáctky, což se nám vyplatilo, ale víc než jednu branku se nám už nepodařilo vstřelit, a tak jsme odjížděli s prázdnou,“ dodal Štěpán Vlček.