Loděnice – Zdice 0:1

Domácí Loděnice nastoupila bez dlouhodobě chybějícího kapitána Mráze a také Jiřího Prokopa, takže tentokrát neměla střed hřiště pod kontrolou. Přesto první šance patřila zelenobílým. Křížek získal míč mezi brankářem hostí a obráncem na hranici šestnáctky, ale dostal se do ostrého úhlu, takže vrátil míč Šolcovi, který pěkným centrem hledal na vzdálenější tyči Herejta, ale Kabát stačil míč posunout hlavou do bezpečí. Ve 13. minutě vyzkoušel pozornost Kouby střelou ze střední vzdálenosti hostující kapitán T. Svoboda, ale trefil jenom náruč domácího brankáře. Postupem času přibývaly na kontě Zdic rohové kopy, ze kterých ale hosté nic nevytěžili. Také se začalo na hřišti více jiskřit a mluvit, což ocenil rozhodčí zápasu Ducký několika žlutými kartami. V 28. minutě získal na polovině hřiště domácí Žižka míč, přesným pasem vyslal do úniku Šolce, který zatáhl míč a následně hledal centrem Hrudku, kterého obránce stačil zablokovat. Největší šance prvního poločasu se narodila v 37. minutě, kdy po tradiční domácí nepřesnosti v rozehrávce hosté vyslali kolmicí Krůtu, který běžel sám na brankáře, ale na hranici pokutového území prováhal ideální dobu na zakončení a vracející se Paleček jej skluzem připravil o míč.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, pokračoval nezáživný fotbal s minimem vzruchu. V 56. minutě uvolnil před pokutovým územím T. Svoboda Krůtu, ale i on mířil pouze do brankáře. V 68. Minutě na druhé straně potáhl středem hřiště míč Paleček, před šestnáctkou jej posunul doprava na rozběhnutého Křížka, ale jeho povedený pokus na bližší tyč dokázal Hnízdil povedeným zákrokem zneškodnit. V 76. minutě se hosté pokusili vysunout Růžičku, ale Kouba byl u míče dříve. V 80. minutě unikl po pravé straně rychlostně vybavený střídající Flaks, krásným zákrokem našel nabíhajícího Krůtu, jehož hlavičku z několika kroků výborně zneškodnil Kouba.

O dvě minuty později se utkání rozhodlo. Na další dlouhý míč si opět naběhl Růžička, vybíhající Kouba tentokrát nebyl dostatečně rozhodný a Růžička na dlouhou nohu prostrčil pod ním míč, který se dokutálel do branky - 0:1. O vyrovnání se pokusil střídající Antonín Novák, jeho pokus však Hnízdil nadvakrát zlikvidoval. Největší šance domácích na vyrovnání přišla v nastavení, kdy na přetažený kop nejdříve nedoskočil atakovaný Herejt a následně Lehocký ze dvou kroků branku minul. Zdičtí hráči si poté už cennou výhru pohlídali.

Výhra udržela Zdice v kontaktu s čelem tabulky, naopak domácí celek se další porážkou na Jánské přiblížil dolním patrům tabulky. Zdice hostí v posledním kole Milín, zápas má výkop v sobotu už ve čtvrt na jedenáct. Poslední utkání, ve kterém mohou svojí pozici před těžkým jarem vylepšit hráči Loděnice, je sobotní derby na hřišti s rezervou Králova Dvora, hraje se od půl druhé.

Derby popsal Jiří Gall.