Cembrit Beroun – ČLU Beroun B 2:2

Kdo přišel později, neviděl první gól. Hned v čtyřicáté vteřině Martin Vávra nevěděl co s míčem a z nemožného úhlu od brankové čáry jej vracel před branku, míč zapadl u opačné tyče do sítě - 0:1. Další pohroma pro domácí nastala, když musel v 11. minutě odstoupit stoper Šťastný pro svalové zranění. Chvíli poté zahrával Větrovec přímý kop z 35 metrů a utěšená střela pod břevno překvapila brankáře hostů Hůlu - 1:1. Když pak rohový kop v podání hostujícího Grajcara dobře vyboxoval Grygar na další roh, tak ten byl ještě lépe Grajcarem kopnutý, propadl v malém vápně a neobsazený Slabý ve skluzu nekompromisně skóroval - 1:2.

Na druhé straně ideálně uvolnil Nápravník Palusku, jenže ten z očí do očí brankáři volil nesmyslný lehký lob a bylo po tutovce. „V tlaku domácích stoper Ondřej Slabý předvedl několik tvrdých zákroků a bylo s podivem, že za celý zápas spatřil pouze jednu žlutou kartu. Naopak v osmatřicáté minutě po druhé žluté opustil arénu Miloš Novák a ten byl proti němu hotový beránek,“ mínil sekretář Cembritu Ivan Sýkora, který dodal: „Přesilovku jsme nehráli ideálně, příliš snahy přinášelo nepřesnosti na jejich kopačky.“

Gólové pohromě poté odolal Grygar a na druhé straně ostrý centr Nápravníka dorážel ze Beňo, jenže čaroval brankář Hůla a vytěsnil míč na tyč a ven. „Video," skandovali diváci. Ti se branky dočkali na konci první hodiny, kdy se Malý zapojil do útoku a vybídl nabíhajícího Nápravníka, který z deseti metrů nedal bombou pod břevno brankáři šanci - 2:2. V závěru Nápravník připravil gólovku pro Beňa, jenž těsně minul.

„Smrtelně nebezpečný byl další rohový kop Grajcara, který proletěl na zadní tyč a Novák hlavičkoval nad břevno. Až do posledního hvizdu rozhodčího Šnajdra si zápas ponechal náboj,“ konstatoval Ivan Sýkora.

„Začali jsme dobře, kontrolovali utkání, ale zápas ovlivnilo naše zbytečné vyloučení v závěru první půle. V druhé půli jsme se soustředili na brejky, až na dvě tři šance jsme domácí k ničemu nepustili. Škoda nevyužitých dvou vyložených šancí v samotném závěru,“ dodal trenér hostů Oldřich Slabý.

Ilustrační foto.
Ze Záp s nulou