Březová - Žebrák 3:1

Velké překvapení v zajímavém derby. Neuvěřitelná bojovnost hráčů Březové s pomocí hrbolatějšího povrchu otupila rychlost i fotbalovost favorita. Žebrák podle očekávání nastoupil kompletní i s posilami Karlem Vajsem a Tomášem Perglem. Naopak domácím chyběla standartní stoperská dvojice Sitta – Míčka, hodně pomohl návrat Marcela Bartáka.

Rychlostně vybavený Žebrák byl výrazný pouze po velké vápno, do plných se neprosadil. V 17. minutě přímý kop z 25 metrů netrefil Dupač podle představ, míč se ale odrazil od Pavlíka a na penaltě dorazil Spousta do opačného kouta - 1:0. Vedení poznamenalo další průběh, neboť mladý celek hostů znervózněl. Brankář Košťálek dobře zasáhl proti dvěma možnostem Herejta. V 41. minutě Březová zakombinovala, Lorenc za šestnáctkou vypálil a od zad obránce putoval míč do protipohybu brankáře Kačírka - 2:0.

Podle očekávání v druhém dějství přišel velký tlak Žebráku, který vrcholil po hodině hry. Časté centry hledaly hlavičkujícího Pergla, brankář si poradil. V 76. minutě spatřil Košťálek až na poslední chvíli střelu od vápna, stačil jen vyrazit a Tomáš Pergl do prázdné branky snížil na 2:1. V závěru se otevíraly možnosti pro Březovou pro přečíslení. V 90. minutě přešel u rohového praporku Spousta přes dva soupeře a Svoboda zblízka pojistil výhru. U vítězů hodně předvedli Košťálek, Spousta, Beneš, Dupač a Barták. U poražených dominoval Adam Vokáč.

Ilustrační foto
Zaječovský Jiří Klekner skóroval pětkrát

Tlustice - Cembrit Beroun 2:0

Domácí nastoupili bez Jelena, Bartoše, hostům chyběli Nápravník, Paluska, Vydra, Šťastný a Špirit. Do poločasu ještě Cembrit dokázal pozornou obranou držet bezbrankový stav, postupně na soupeře nestačil a zaslouženě utrpěl porážku.

Tlustice se dlouho rozehrávala, měla jasnou územní převahu, převládala však nepřesnost v rozehrávce a dlouho to nebyl líbivý fotbal. V 30. minutě Jan Ungr zahrával trestný kop z ideální vzdálenosti, jenže míč napálil do zdi. V 39. minutě unikl obraně Jirouch a v samostatném nájezdu jej vychytal Ilko. Před poločasem po závaru odvracel z brankové čáry hostující Malý.

Po změně stran přetížená obrana Cembritu začala kupit chyby. V 55. minutě hlavičkoval Badarau z 9 metrů těsně vedle. V 59. minutě nevyšla ofsajdová past, Jirouch postupoval sám na brankáře, obešel jej a do prázdné branky zařídil 1:0. V 65. minutě skvěle unikl v křídelním prostoru Badarau a z těžkého úhlu z 8 metrů pojistil výhru.

U Tlustice byli nejlepší Badarau a Jirouch, u Cembritu Ilko.

Neumětely - Stašov 2:6

Jak jsme uvedli už v pondělí, hattrickem se zaskvěl stašovský Matěj Langer. Jeho tým předvedl kolektivní výkon a dost mu pomohl náhradní brankář Jan Čermák, když za stavu 2:4 chytil penaltu. „Já myslím ze není potřeba, byl to dobrý týmový výkon,“ pousmál se spokojený kanonýr Langer narážkám spoluhráčů na příspěvek do kasy.

Ilustrační foto.
Fanoušci z Berounska, pošlete nám další selfíčka z Wembley a Edenu

Chyňava - Drozdov 4:0

Domácí postrádali Drekslera, Vejvodu a Kasla. Drozdov byl v úvodu při chuti, domácí více zajišťovali obranu. Důležitá byla 19. minuta, kdy Čeřovský uvolnil Lorence, jenž ze strany z 10 metrů zařídil vedoucí branku. Drozdov si vypracoval dvě jasné šance, nedokázal však propálit obětavé obránce. Lekci z produktivity pak předvedl Hebeda střelou na 2:0.

Po obrátce vrhnul prohrávající tým všechny síly do útočení. Domácí podržel náhradní brankář Karel Řehoř a hodně zachránil sedmnáctiletý stoper Jakub Čeřovský. Do otevřené obrany pronikl Hebeda a z 30 metrů napnul síť - 3:0. Nakonec se mu podařil hattrick, když si zpracoval dlouhý pas a podél brankáře skóroval. U Drozdova byl nebezpečný Otradovec.

Broumy - Trubín 1:4

Poklidný zápas, který Trubín nestál mnoho sil. V 15. minutě se trefil ideálně z trestného kopu Radek Klička. Hned z rozehrávky dlouhý míč "kontroloval" brankář Hejcman, balón nečekaně padl na břevno, soupeř dorážel, ale brankář skvělým zákrokem zachránil. Ještě v 16. minutě po výkopu Kopice zachytil R. Klička a téměř z kruhu lišácky vrátil do sítě - 0:2. Další šance Trubína vyzněly do ztracena.

V 57. minutě druhého poločasu završil R. Klička hattrick, když bezpečně proměnil pokutový kop nařízený za nedovolený zákrok na jeho osobu. V 73. minutě obešel Brodan i brankáře a zvýšil na 0:4. Krátce poté kosmeticky upravil stav Jirásek.

Karlštejn – ČLU Beroun B 0:5

Skóre velmi záhy otevřel Vojtěch Hrdlička a gól dal hostujícímu týmu klid. K úvodnímu střelci se postupně přidali ještě čtyři spoluhráči a rezerva si tak odvezla tři body.

Zápasy popsali Ivan Sýkora a Jan Bežó.

Komárov (v modrém) doma ztratil body s Dynamem.
Komárov tentokrát gólově neuspěl
Ilustrační foto
Langer docílil hattrick za jedenáct minut