Červené karty svištěly vzduchem

Berounsko – Na čele tabulky okresního přeboru se udržela Tlustice i po náročném utkání v Trubíně. Na paty jí šlape Žebrák. V posledním kole bylo hodně vyloučených.

24.9.2018

Ilustrační snímek. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Trubín - Tlustice 1:1
Šlágr kola začal dost opatrně, Tlustice měla náznaky možností ze standardek, domácí se dlouho rozehrávali. Druhý poločas již byl o něčem jiném, bratři Kličkové začali režírovat hru a náhle brankář Červenka měl plno práce. V 60. minutě zahrával rohový kop Jiří Klička a v hradbě těl se nejlépe orientoval Blaha. V 83. minutě dostala Tlustice výhodu přímého kopu a Keckstein jej zahrál mistrně okolo zdi do horního růžku. Po vyrovnání se zvýšila na hřišti nervozita, za dvě žluté karty shodně opustili arénu Jiří Klička a Jan Ungr. V poslední minutě unikl Jelen, míč prošel záhadně přes celou branku mimo. Náročný souboj zvládl mladý rozhodčí Martin Špicl.

Žebrák - Broumy 7:2
Žebrák již tradičně vytěžil z úvodu zápasu z říše snů. Vedení do patnácté minuty 3:0 je skvělé. Bezpochyby pomohly dvě penalty, obě byly jasné. Takový bleskový začátek by neustály i daleko silnější týmy. Broumy jsou v křeči, posila Šimáček nastoupila se zraněním a musela odstoupit. Klíčoví hráči Daniel Spousta, Lukáš Jirásek a nyní i mladý Tomáš Choc na všechno nestačí. Dokud jsou síly, ještě má hra jakýsi systém. S přibývajícími minutami, zejména v samotném závěru, domácí trestali slepenými brankami do otevřené obrany.

Březová – Karlštejn 0:0
Pro domácí další „vítězný“ zápas, který se jim však nepodařil realizovat, sráží je velká bolest - neproměňování šancí. Karlštejn přijel bez náhradníků, chybělo pět hráčů ze základu. Prvních deset minut byla u hostů patrná větší iniciativa, dlouhá rozehrávka nepřinášela efekt. Březová se postupně dostávala do hry, po půlhodině Míčka z boku postupoval sám na brankáře, ten proti němu vyběhl, domácí hráč jej přeloboval a míč směřující do opuštěné branky metr před čarou odvrátil zadák. Největší šancí poločasu bylo, když hostujícího hráče vychytal brankář Martin Košťálek a podařilo se mu neuvěřitelně vsedě zabránit gólu.

Druhé dějství již bylo zcela v režii Březové. Ve velmi dobrých možnostech Lorenc i Šobek mířili nepatrně vedle. Poté několikráte dobře zasáhl brankář Faist. Vrcholem byl přímý kop, který z 18 m nádherně vypustil přes zeď David Spousta, proti byla spojnice břevna a tyče. „Máme zajímavou bilanci. Všechny dosavadní podzimní body jsme uhráli na hřištích soupeře. Už v týdnu jsme věděli, že budeme mít problémy dát dohromady základní jedenáctku. Dlouhý seznam omluvenek znamenal, že jsme sestavu lepili jak se dalo. Březová měla více šancí, trefila i tyč. Hodně jsme jí to však svoji hrou usnadnili. Závěr jsme navíc po vyloučení dohrávali v deseti. Vzhledem k okolnostem bod za remízu bereme,“ konstatoval karlštejnský Michal Šaman.

Stašov – Cembrit Beroun 3:3
Utkání jsme se více věnovali už včera (viz. odkaz níže). Po skončení celkem poklidného utkání neudržel nervy domácí Bartoš a počastoval asistenta rozhodčího nepublikovatelným výrokem, naštěstí mu spoluhráči zabránili v dalším pokračování pomocí tzv. " kazajky".

Osobnost víkendu: Tomáš CarvánHatrrickem se zaskvěl v dalším pokračování fotbalového okresního přeboru stašovský kanonýr Tomáš Carván. Jeho tým překvapivě remizoval s berounským Cembritem 3:3. Levonohý ofenzivní hráč Stašova vstřelil první gól přízemní jedovatou střelou, druhý přidal s přehledem z penalty a třetí zaznamenal dalekonosnou střelou z dvaatřiceti metrů, za kterou se brankář jen smutně ohlédl.

Tomáš Carván začínal s fotbalem samozřejmě ve Stašově, v žácích ochutnal první ligu v Hořovicích, snažil se prosadit i dále, třeba ve Zdicích, dnes je oporou Stašova, kde patří k jeho nejlepším hráčům. V novém ročníku okresního přeboru už se trefil hned osmkrát.

„Po špatném prvním poločase, kdy jsme prohrávali s Cembritem už 3:1, se do druhého poločasu náš výkon zvedl a skóre jsme alespoň srovnali,“ uvedl Carván po remízovém utkání proti berounskému Cembritu. „Prodloužili jsme sice domácí neporazitelnost, ovšem ne výsledkem, kterým bychom si jistě všichni přáli,“ přiznal Tomáš Carván.

Ten vzývá své spoluhráče: „Vápeníci (přezdívka Stašova), hlavy vzhůru, popereme se o lepší výsledek už v příští kole.“ Na útočné rejdy si musí dát pozor v sobotu od šestnácti hodin v Drozdově, kde má Tomáš Carván hodně fotbalových kamarádů, a ti se na něho budou chtít určitě vytáhnout.

Nový Jáchymov - Chyňava 0:2

Po celý poločas byla jasně lepší Chyňava. Avšak na začátku brankář Dreksler podklouzl u rohového praporku a Morstein postupoval s míčem z úhlu, zadáci stačili nebezpečí zažehnat. Domácí brankář Bednář vychytal pět brankových příležitostí hostí. Do vedení poslal hosty Buncík. V druhé půli na hřišti začalo přiostřovat. Nejdříve v 72. minutě na to doplatil hostující Vlček za hrubé urážky soupeře, v 78. minutě jej napodobil a následoval do sprch Tomáš Frydrych za nesportovní chování vůči soupeři. Zaslouženou výhru hostů potvrdil brankou přímo z rohového kopu Daniel Steiner.

ČLU Beroun B - Drozdov 1:2
K vidění byl živelný, útočný fotbal. Zápas ozdobily dvě branky v jedné minutě, postupně si Drozdov koledoval o vyrovnání. Nejprve ale vznikl po přímém kopu závar a Soukup ani nikdo ze spoluhráčů nedokázal v malém vápně míč dopravit do sítě. Popůl hodině hry Drozdov neskutečně ožil. V 38. minutě rohový kop obrana ještě odvrátila, ale Vít Vodička se nádherně trefil z dvaceti metrů. Hned z rozehrávky si hosté vybojovali míč, Alex Vodička unikl v křídelním prostoru a zajistil chytře stav 0:2.

Po změně stran začala rezerva přebírat iniciativu, soupeř hlídal výsledek, hodně důležité souboje vyhrával stoper Ondřej Otradovec. Na 1:2 přesto dokázal snížit Soukup, jehož další střelu z úhlu brankář vytěsnil stejně jako hlavičku stejného hráče. Beroun B vsadil všechny síly na útočnou kartu, poměrně silný tlak již nic nepřinesl.

Komárov B – Neumětely 1:5
Nováčkovi přeboru utkání vůbec nevyšlo, o poločase prohrával 0:3 a Šemíci dotáhli své úsilí na pověstného bůra.

Autor: Jan Bežó

24.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 28 000 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) OBSLUHA CNC FRÉZOVACÍHO STROJE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 38000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OBSLUHA CNC FRÉZOVACÍHO STROJE - Místo výkonu práce: Zdice. Upřesňující informace: nástup možný ihned, vhodné také pro OZZ. Požadavky: znalost a schopnost čtení výkresové dokumentace, znalost práce s CNC stroji a CAD/CAM softwarem výhodou, ochota učit se novým věcem. Zaměstnanecké výhody: firemní benefity, stravenky, nadstandardní mzdové ohodnocení za úkolovou práci. Kontakt: osobně, telefonicky, životopisy a případné dotazy zasílejte e-mailem.. Pracoviště: Jaroslav vožeh - zdice, Farčina, č.p. 971, 267 51 Zdice. Informace: Jaroslav Vožeh, +420 731 187 456. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 130 Kč Elektromechanici ELEKTROMECHANICI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ELEKTROMECHANICI - Místo výkonu práce: Hudlice. Nástup možný ihned. Požadavky: vyučen v oboru elektro. Doplňující informace: pracovní doba od 6:00-14:00 hod., popř. od 7:00-15:00 hod, mzda 130 Kč/hod + další zaměstnanecké příplatky a bonusy. Kontakt: emailem.. Pracoviště: Plus`s aqua s.r.o., 267 03 Hudlice. Informace: Karel Gűrtler, +420 602 385 296. Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva DĚLNÍK NA PILE. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: DĚLNÍK NA PILE - Místo výkonu práce: Libomyšl. Požadavky: bezúhonnost. Upřesňující informace: nástup možný ihned. Kontakt: předem tel. domluvit schůzku.. Pracoviště: Dřevokomplex r + r, s.r.o. - libomyšl, 267 23 Lochovice. Informace: Jiří Roubíček, +420 775 550 600. Výroba - Výroba Tiskaři 18 000 Kč Pracovníci přípravy tisku OPERÁTOŘI DPT. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOŘI DPT - Místo výkonu práce: Loděnice. Náplň práce: kontrola a dohled nad vstupními materiály zákazníků, dodatečná úprava dokumentů dle technických požadavků. Požadavky: znalost programů Adobe Acrobat, Photoshop a Ilustrator výhodou, zkušenosti na obdobné pozici. Zaměstnanecké výhody: firemní vzdělávání, dotované závodní stravování, zaměstnanecké benefity. Kontakt: telefonicky (od 9:00-15:00 hod.).. Pracoviště: Gz media, a.s., Tovární, č.p. 340, 267 12 Loděnice u Berouna. Informace: Iveta Bodnarová, +420 311 673 319.

Žebrák načepoval Velkým Popovicím desítku, vyhrály i Hořovice

Překvapení. Šachisté Lysé nad Labem porazili Novoborský ŠK, ten padl po devíti letech. Nad šachovnicí jsou zamyšlení lyský Tamir Nabaty (vlevo) a David Navara.

Don Giovanni se nestačil divit, Lysá šokovala jasného favorita

Měli jsme horší pohyb, přiznává Patrik Pánek

Králův Dvůr - Na vítěze poslední krajské ligy se hokejisté Králova Dvora hodně těšili. Černošice byly velkým lákadlem. Utkání odehráli hráči obou týmů ve vysokém tempu a vše okořenili jedenácti góly.

Kelti si zahrají proti poválečným mistrům

Nové Strašecí - Basketbalový klub Kelti Nové Strašecí vyhrál soutěž k filmu Zlatý podraz o nejlepší basketbalové video a v neděli 9. prosince od 15 hodin si vybere svou odměnu za vítězství.

Šachový velmistr Jansa se stal mistrem světa v 76 letech

Lysá nad Labem - Jsou sporty, ve kterých se stanete mistrem světa v sedmnácti, jsou další, ve kterých to dokážete v jednadvaceti a v některých si počkáte do šestatřiceti. Ale stát se mistrem světa v 76. letech? Říkáte: Nemožné! Kdepak! V šachu se vám to klidně může stát.

Berounské hokejistky bez milosti drtí svoje soupeřky v 1. lize žen

Beroun - HC Berounské Lvice po vítězství na ledě HC Roudnice čekala v dalších kolech dvě utkání na domácím ledě.