Červené karty svištěly vzduchem

Berounsko – Na čele tabulky okresního přeboru se udržela Tlustice i po náročném utkání v Trubíně. Na paty jí šlape Žebrák. V posledním kole bylo hodně vyloučených.

24.9.2018

Ilustrační snímek. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Trubín - Tlustice 1:1
Šlágr kola začal dost opatrně, Tlustice měla náznaky možností ze standardek, domácí se dlouho rozehrávali. Druhý poločas již byl o něčem jiném, bratři Kličkové začali režírovat hru a náhle brankář Červenka měl plno práce. V 60. minutě zahrával rohový kop Jiří Klička a v hradbě těl se nejlépe orientoval Blaha. V 83. minutě dostala Tlustice výhodu přímého kopu a Keckstein jej zahrál mistrně okolo zdi do horního růžku. Po vyrovnání se zvýšila na hřišti nervozita, za dvě žluté karty shodně opustili arénu Jiří Klička a Jan Ungr. V poslední minutě unikl Jelen, míč prošel záhadně přes celou branku mimo. Náročný souboj zvládl mladý rozhodčí Martin Špicl.

Žebrák - Broumy 7:2
Žebrák již tradičně vytěžil z úvodu zápasu z říše snů. Vedení do patnácté minuty 3:0 je skvělé. Bezpochyby pomohly dvě penalty, obě byly jasné. Takový bleskový začátek by neustály i daleko silnější týmy. Broumy jsou v křeči, posila Šimáček nastoupila se zraněním a musela odstoupit. Klíčoví hráči Daniel Spousta, Lukáš Jirásek a nyní i mladý Tomáš Choc na všechno nestačí. Dokud jsou síly, ještě má hra jakýsi systém. S přibývajícími minutami, zejména v samotném závěru, domácí trestali slepenými brankami do otevřené obrany.

Březová – Karlštejn 0:0
Pro domácí další „vítězný“ zápas, který se jim však nepodařil realizovat, sráží je velká bolest - neproměňování šancí. Karlštejn přijel bez náhradníků, chybělo pět hráčů ze základu. Prvních deset minut byla u hostů patrná větší iniciativa, dlouhá rozehrávka nepřinášela efekt. Březová se postupně dostávala do hry, po půlhodině Míčka z boku postupoval sám na brankáře, ten proti němu vyběhl, domácí hráč jej přeloboval a míč směřující do opuštěné branky metr před čarou odvrátil zadák. Největší šancí poločasu bylo, když hostujícího hráče vychytal brankář Martin Košťálek a podařilo se mu neuvěřitelně vsedě zabránit gólu.

Druhé dějství již bylo zcela v režii Březové. Ve velmi dobrých možnostech Lorenc i Šobek mířili nepatrně vedle. Poté několikráte dobře zasáhl brankář Faist. Vrcholem byl přímý kop, který z 18 m nádherně vypustil přes zeď David Spousta, proti byla spojnice břevna a tyče. „Máme zajímavou bilanci. Všechny dosavadní podzimní body jsme uhráli na hřištích soupeře. Už v týdnu jsme věděli, že budeme mít problémy dát dohromady základní jedenáctku. Dlouhý seznam omluvenek znamenal, že jsme sestavu lepili jak se dalo. Březová měla více šancí, trefila i tyč. Hodně jsme jí to však svoji hrou usnadnili. Závěr jsme navíc po vyloučení dohrávali v deseti. Vzhledem k okolnostem bod za remízu bereme,“ konstatoval karlštejnský Michal Šaman.

Stašov – Cembrit Beroun 3:3
Utkání jsme se více věnovali už včera (viz. odkaz níže). Po skončení celkem poklidného utkání neudržel nervy domácí Bartoš a počastoval asistenta rozhodčího nepublikovatelným výrokem, naštěstí mu spoluhráči zabránili v dalším pokračování pomocí tzv. " kazajky".

Osobnost víkendu: Tomáš CarvánHatrrickem se zaskvěl v dalším pokračování fotbalového okresního přeboru stašovský kanonýr Tomáš Carván. Jeho tým překvapivě remizoval s berounským Cembritem 3:3. Levonohý ofenzivní hráč Stašova vstřelil první gól přízemní jedovatou střelou, druhý přidal s přehledem z penalty a třetí zaznamenal dalekonosnou střelou z dvaatřiceti metrů, za kterou se brankář jen smutně ohlédl.

Tomáš Carván začínal s fotbalem samozřejmě ve Stašově, v žácích ochutnal první ligu v Hořovicích, snažil se prosadit i dále, třeba ve Zdicích, dnes je oporou Stašova, kde patří k jeho nejlepším hráčům. V novém ročníku okresního přeboru už se trefil hned osmkrát.

„Po špatném prvním poločase, kdy jsme prohrávali s Cembritem už 3:1, se do druhého poločasu náš výkon zvedl a skóre jsme alespoň srovnali,“ uvedl Carván po remízovém utkání proti berounskému Cembritu. „Prodloužili jsme sice domácí neporazitelnost, ovšem ne výsledkem, kterým bychom si jistě všichni přáli,“ přiznal Tomáš Carván.

Ten vzývá své spoluhráče: „Vápeníci (přezdívka Stašova), hlavy vzhůru, popereme se o lepší výsledek už v příští kole.“ Na útočné rejdy si musí dát pozor v sobotu od šestnácti hodin v Drozdově, kde má Tomáš Carván hodně fotbalových kamarádů, a ti se na něho budou chtít určitě vytáhnout.

Nový Jáchymov - Chyňava 0:2

Po celý poločas byla jasně lepší Chyňava. Avšak na začátku brankář Dreksler podklouzl u rohového praporku a Morstein postupoval s míčem z úhlu, zadáci stačili nebezpečí zažehnat. Domácí brankář Bednář vychytal pět brankových příležitostí hostí. Do vedení poslal hosty Buncík. V druhé půli na hřišti začalo přiostřovat. Nejdříve v 72. minutě na to doplatil hostující Vlček za hrubé urážky soupeře, v 78. minutě jej napodobil a následoval do sprch Tomáš Frydrych za nesportovní chování vůči soupeři. Zaslouženou výhru hostů potvrdil brankou přímo z rohového kopu Daniel Steiner.

ČLU Beroun B - Drozdov 1:2
K vidění byl živelný, útočný fotbal. Zápas ozdobily dvě branky v jedné minutě, postupně si Drozdov koledoval o vyrovnání. Nejprve ale vznikl po přímém kopu závar a Soukup ani nikdo ze spoluhráčů nedokázal v malém vápně míč dopravit do sítě. Popůl hodině hry Drozdov neskutečně ožil. V 38. minutě rohový kop obrana ještě odvrátila, ale Vít Vodička se nádherně trefil z dvaceti metrů. Hned z rozehrávky si hosté vybojovali míč, Alex Vodička unikl v křídelním prostoru a zajistil chytře stav 0:2.

Po změně stran začala rezerva přebírat iniciativu, soupeř hlídal výsledek, hodně důležité souboje vyhrával stoper Ondřej Otradovec. Na 1:2 přesto dokázal snížit Soukup, jehož další střelu z úhlu brankář vytěsnil stejně jako hlavičku stejného hráče. Beroun B vsadil všechny síly na útočnou kartu, poměrně silný tlak již nic nepřinesl.

Komárov B – Neumětely 1:5
Nováčkovi přeboru utkání vůbec nevyšlo, o poločase prohrával 0:3 a Šemíci dotáhli své úsilí na pověstného bůra.

Autor: Jan Bežó

24.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 23 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ZEDNÍCI - Místo výkonu práce: Beroun. Kontakt: telefonicky, osobně (Pod Haldou č.p. 847, Beroun-Závodí).. Pracoviště: Tomáš chalupa - beroun, Pod Haldou, č.p. 847, 266 01 Beroun 1. Informace: Tomáš Chalupa, +420 603 514 232. Výroba - Ostatní lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) 18 000 Kč Ostatní lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) LAKÝRNÍCI PRÁŠKOVÉ LAKOVNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LAKÝRNÍK PRÁŠKOVÉ LAKOVNY - Místo výkonu práce: Hořovice. Požadujeme: praxi min. 2 roky v lakovacím boxu, zkušenosti na lakovacím automatu Wágner velmi vítány, spolehlivost, časovou flexibilitu, evidence spotřebované barvy, dodržování norem ISO, GSB a QUALICOAT. Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní benefity, 5. týden placené dovolené navíc. Doplňující informace: nástup - dle dohody, po roce je možné PP prodloužení na dobu neurčitou. Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Albixon a.s. - hořovice, Na Cintlovce, č.p. 535, 268 01 Hořovice. Informace: Kristína Morkusová, +420 777 455 657. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 20 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na řezání SEŘIZOVAČI - STŘEDISKO PŘÍŘEZY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: SEŘIZOVAČI - STŘEDISKO PŘÍŘEZY - Místo výkonu práce: Žebrák. Požadavky: technické předpoklady, samostatnost, praxe v oboru výhodou. Zaměstnanecké výhody: stravenky, penzijní a životní pojištení po 3 letech zaměstnaneckého poměru, příspěvek na dopravu. Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Kalle cz s.r.o., Skandinávská, č.p. 995, 267 53 Žebrák. Informace: Ivana Velková, . Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč Obsluha stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená STROJNÍCI - PRACOVNÍCI ÚKLIDU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: STROJNÍCI / PRACOVNÍCI ÚKLIDU - Místo výkonu práce: Žebrák. Požadavky: ŘP sk. B a jiné. Doplňující infomace: pracovní poměr na dobu určitou 6 měsíců - dále možnost změny pracovního poměru na dobu neurčitou. Zaměstnanecké výhody: 20 dní dovolené. Kontakt: telefonicky (od 8:00 do 17:00 hod.). Pracoviště: Marius pedersen a.s. žebrák, Skandinávská, č.p. 988, 267 53 Žebrák. Informace: Vladimír Vágner, +420 734 414 333.

Zdice jdou ve šlépějích Komárova

Košťálek: Přebor má vyšší úroveň než třetí třída

Vojta Hubinger - bojovník se životem složil hymnu

Beroun /ROZHOVOR/ - Rocker a sportovec. Začínal v době, která nebyla bigbítu úplně nakloněná. Prošel řadou kapel, které většinou i založil. Jeho srdeční záležitostí je skupina Moped. Sportuje, udržuje se v kondici. Rock a sport propojil v hymně, složené „na míru“ florbalovému klubu v Králově Dvoře.

EXKLUZIVNĚ

Krupp se přijel podívat do Kladna a chválil

Kladno – Kladenským zimákem prošla za dlouhé roky řada obrovských hokejových hvězd. Maurice „Rocket“ Richard, Bobby Orr, Viktor Tichonov, Max Sušinskij či Alex Jašin, a to nepočítáme ty, kteří zde vyrostli. V pondělí zavítala do Kladna i historicky jedna z největších person německého hokeje, současný trenér Sparty Praha Uwe Krupp, který Deníku poskytl rozhovor.

Radost u Dostálů: když střílí otec se synem

Berounsko – Nižší fotbalové soutěže se přehouply do druhé poloviny a pomalu se rýsují adepti na postup.