Chyňava – Žebrák 2:1 (1:0)

„Příprava našeho týmu začala 22. června pod vedením trenéra Petra Podzemského. Příprava byla dlouhá a do prvního zápasu bylo hodně času pořádně potrénovat. Bohužel v těchto měsících spousta hráčů odjížděla na dovolené a ne vždy se nám sešel na tréninku celý A tým. I díky tomu těsně před začátkem soutěže rezignoval na post trenéra zmiňovaný Podzemský,“ vrací se k situaci před začátkem soutěže chyňavský Daniel Steiner.

„Naše mužstvo se nám podařilo doplnit o kvalitní hráče Romana Hosnédla, Maxmiliana Kuksu, Davida Zímu a na jednom přestupu ještě pracujeme. Kormidla u A týmu se ujal Štěpán Krejčiřík a měl čtrnáct dní na to, aby nás připravil na první zápas což se podařilo,“ byl spokojen Steiner.

Proti Žebráku otevřela Chyňava skóre už ve třetí minutě. „První gól padl po faulu na útočícího Hebedu, kdy se ujal rozehrání přímého volného kopu Filip Hosnedl a za přispění brankáře hostů, kdy mu nešťastně propadl míč mezi nohama až do sítě. Díky těmto okolnostem se nám podařilo vstřelit úvodní branku zápasu,“ přiznal kapitán Chyňavy.

V doposud posledním odehraném kole okresního přeboru se radovali hráči Trubína z vedení, Nový Jáchymov ale otočil na 3:2. Foto: Pavel Paluska
Kam o víkendu na fotbal na Berounsku

Hosté hned na začátku druhé půle vyrovnali Ivo Kučerou. „Tým Žebráku hrál hodně nátlakově a musím uznat, že většinu času zápasu měl míč více na kopačkách. Díky tomu si vytvářel plno nebezpečných centrů do našeho vápna. Na začátku poločasu se jeden takový centr z rohového kopu ujal, stav utkání byl 1:1 a rázem byl Žebrák na koni. Klukům jsem řekl, že se nic neděje, že je důležité se z toho nepo…. a být stále aktivní,“ uvedl domácí středopolař.

Rozhodnutí přišlo před koncem, když si vstřelil vlastní gól hostující Jan Novák. „K rozhodujícímu gólu utkání došlo v 89. minutě, kdy jsem si vzal na starost rozehrávku přímého volného kopu, který jsem směřoval do vápna na rozběhnutého Vlčka. Ten se k míči nedostal, jelikož si pro něj vyběhl hostující brankář, ale nešťastně se srazil se spoluhráčem Novákem, od kterého se míč dostal za brankovou čáru. Díky tomu mohla vypuknout v našem táboře obrovská euforie,“ popsal šťastný okamžik a tím pádem i tříbodový zisk Daniel Steiner.

Branky: 3. Hosnedl F., 89. Novák J. vlastní - 47. Kučera I. Rozhodčí: Bidšovský, Pánek, Pecka. ŽK: Hosnedl F., Lhoták – Vopršál, Novák J. Diváků: 180.

Další program: sobota 17:00 Žebrák – Neumětely (rozhodčí Kareš, Franc, Plecitý), neděle 29. 8. 17:00Hořovice B - Chyňava

(rozhodčí Špicl M., Bidšovský, Vodička).


Načítám tabulku …