„Konec sezony je pro nás velmi nešťastný. Jsme zklamaní, že již druhý rok, co jsme bojovali o postup, se nedozvíme, jak by to dopadlo,“ smutní společně s ostatními členy klubu Tomáš Komínek.

Pro lochovické hráče je to smutné období. V uplynulém ročníku byl Slovan po jedenácti kolech druhý za Chaloupky, které mezitím svůj tým rozpustily. Nyní po osmi odehraných kolech třímaly Lochovice také druhou příčkou a chtěly předhonit Březovou, která měla na čele B skupiny čtvrté třídy tříbodový náskok. I tento fakt stěžuje Slovanu možnost posunou se výš. „Bohužel se do jiné soutěže přihlásit nemůžeme. Jediná možnost by byla, že nějaký tým z vyšší soutěže by to již nepřihlásil, ale ani v této variantě nejsme první na pásce, kdo by nabídku hrát výš, dostal,“ ví dobře v týmu, jehož hřiště je známo i ze seriálu a filmu Okresní přebor.

Přesto se v Lochovicích nevzdávají a pokusí se prorazit v novém ročníku. „Víme, kdy chceme začít přípravu a máme i předjednané nějaká přátelská utkání, ale přesná data zatím nejsou. Vše se bude odvíjet od aktuální situace a opatření,“ upřesnil Tomáš Komínek.

Na jeho klub čeká i přesunování termínů oslavných akcí. Únorový ples už byl přesunut na listopad nebo prosinec, hlavní zápas se starou gardou Sparty Praha odsunuli na červen příštího roku, sportovní dětský den bude v září. „O nějakém turnaji jsme neuvažovali, ale přátelské zápasy během června bychom určitě odehrát chtěli, pokud to však bude možné,“ věří v Lochovicích.