Cerhovice – Komárov 2:3

Většina fajnšmekrů favorizovala Komárova, ale derby je derby. „Vstup do sezony se nám vcelku vydařil a to se samozřejmě pozitivně projevuje i uvnitř týmu. Někdy kluky musím trošku krotit, protože ve fotbale se to může rychle otočit. Před derby jsem kluky upozorňoval, že to nebude nic jednoduchého a v podobných zápasech se rozdíly v momentálním rozpoložení mažou,“ sdílel podobný názor trenér hostů Miroslav Nesnídal. „Byli favoritem, ale připravovali jsme se jako na každý jiný zapas,“ byl nad věcí nezkušenější hráč domácích Roman Fulín. Diváci byli z vývoje překvapení. Cerhovice totiž vedly 2:0.

„První gól padl po chybě gólmana, když mu vypadl balón nějak z ruky, pořádně jsem to neviděl, jen když už Tomáš Kapoun dával do prázdné branky. Druhý byl ze standardky, kdy se trefil hlavou opět Tomáš Kapoun,“ uvedl Fulín, který prozradil, odkud se střelec Unionu vzal: „Přivedl ho trenér Karel Franěk, který ho oslovil.“ Trenér hostů věděl o velké zbrani Unionu. „Hráče jsem upozorňoval na silné standardní situace domácích, ale bylo to naprosto marné, protože do pěti minut kopali snad tři nebo čtyři. A první gól, tak to bylo trošku silné kafe! Hráče Kapouna jsem vůbec neznal a musím říct, že nás domácí trošku zaskočili,“ přiznal Nesnídal. Jeho tým se snažil o snížení, ale to nepřicházelo.

„Komárov byl více na balónu, my hráli v bloku a pokoušeli se o rychlé protiútoky,“ prozradil taktiku domácí plejer. „Šanci jsme v první půli měli, a to vyloženou, ale Šůba (Šubert) zakončil z bezprostřední blízkosti vysoko nad,“ dodal kouč hostů. Do kabin odcházeli spokojenější domácí. O čempak v kabině rokovali? „Že nesmíme dostat brzo gól, což se nám nepodařilo zvládnout,“ krčil rameny Fulín. „No, byl jsem samozřejmě n…..ej, protože všechno, na co jsem hráče upozorňoval, se bohužel stalo a prohrávat 0:2 není nic příjemného,“ uvedl trenér Komárova. Jeho tým po obrátce snížil Štěpničkou.

„Šli jsme do rizika a poslali na hřiště dva čerstvé útočníky s úkolem rozhýbat domácí obranu a dostat ji pod tlak. Naštěstí se nám hned v 51. minutě podařilo snížit. Akce šla přes levou stranu. Šubert přihrál Láďovi kolářovi, ten prostrčil na Jardu Štěpňu a Jarda levou nohou zavěsil. V ten moment jsem byl přesvědčený, že s tím ještě něco uděláme,“ věřil Nesnídal.
Zanedlouho přišlo vyrovnání. „Padlo to tam po odvráceném rohu, kdy Vaníček zůstal ve vápně soupeře, míč se dostal k Mojdlovi, který ho přesně našel a Váňa hlavou nedal brankáři šanci,“ uvedl na pravou míru střelce branky Nesnídal.

Jeho tým chtěl zápas otočit. „Za stavu 2:2 jsme chtěli tři body, ale nemohli jsme se pořádně dostat do zakončení a čas neúprosně utíkal,“ uznal trenér Nesnídal. „Gól na 2:1 je nastartoval, určitě bych bral bod. Něco málo příležitostí jsme po vyrovnání měli, ale gólem to neskončilo. Komárov pak rozhodnul ze standardky,“ smutnil Fulín po vítězné Štěpničkově brance v 90. minutě. Vaníček vrátil přetažený centr před branku, Štěpňa situaci dohrál a hlavou rozhodl,“ radoval se Nesnídal.