Václav Königsmark si připsal první hattrick v dospělých

Hořovická rezerva napodobila béčko ČLU Beroun, když vyhrála 10:1 v Nižboru. I přesto, že nastoupila s pouhými jedenácti hráči bez náhradníků. „Pokyny před utkání směřovaly hlavně ke zdraví a disciplíně na hřišti, nezranit se a nenechat se zbytečně vyloučit. Samozřejmě to ale neznamenalo se nějak šetřit, chtěli jsme předvést dobrý výkon a dojít si pro výhru,“ uvedl hostující Václav Königsmark. Na konci první čtvrthodiny otevřel skóre. „Při úvodním gólu jsme měli v držení balón mezi našimi obránci, šel jsem do náběhu a dostal neúplně přesný dlouhý balón od Kušiho (Martin Kuška) který však soupeřovo obránci skočil na těžkém terénu. V tu chvíli už jsem postupoval sám na brankáře a naštěstí tuhle šanci využil,“ popsal gól.

Domácí brzy odpověděli Davidem Ježkem, ale Hořovice B do půle přidaly ještě tři góly. „O poločase převládala spíš spokojenost, ale museli jsme se pořád soustředit, jelikož B tým už takhle se vyvíjející zápas letos jednou ztratil. Chtěli jsme tedy držet balón a přidat další góly, což se nakonec povedlo,“ řekl Königsmark.

Ve druhé půli přidali hosté ještě dalších šest branek. „Po zápase jsme si v kabině pod vedením trenéra samozřejmě zazpívali, ale nebyly to žádné přehnané oslavy. Každopádně pro mě bylo příjemné si užít po dlouhé době vítěznou atmosféru,“ tetelil se hořovický záložník. Sám vstřelil hattrick a byl to jeho první v dospělých. „Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel, ale když se takhle ptáte, tak si uvědomuji, že byl vlastně první. Možná jsem si měl schovat ze zápasu míč,“ usmíval se Václav Königsmark.

Bitva v Zaječově skončila remízou

Před utkáním mezi Zaječovem a Žebrákem se snažili domácí o dohodu o odložení utkání. „V týdnu jsme řešili, co se zápasem. Na marodce osm lidí kvůli respiračním problémům a zranění z předešlých zápasů,“ uvedli Zaječovští na svém profilu. Nicméně se hrálo a do vedení šli ve 12. minutě hosté po brance Jiřího Ježdíka. Domácí vyrovnali po pěkné kombinaci, na jejímž konci byla vlastní branka Jana Nováka. O poločase vyzkoušel hostující trenér Miroslav Porsch Fergussonův fén, hosté se snažili o ztečení domácí branky, ale další branky nepadly.

O druhé místo Šemíků se postaral nestárnoucí Šebek

Jakoby Stašov ke konci podzimu nabral trochu dech. To se zdálo i v Neumětelích, které poslal ale do vedení už v 11. minutě Jaroslav Šebek. Hosté ale nerezignovali, a tak museli domácí zabojovat. Jejich nasazení korunoval nejprve Jakub Laštovička a následně svým druhým gólem v utkání Šebek. Ten potvrdil své kvality a přispěl tak k další výhře Šemíků.

Největším překvapením příděl Čechie v Drozdově

Půltucet gólů nasázeli hráči Drozdova do sítě novojáchymovské Čechie. Očekával se spíš atak hostů, kteří byli ve hře o přední umístění. Naproti tomu TJD, jak nazývá svůj tým v tradiční Tytypaka Šimon Palek, šlo od začátku za svým cílem, když o půli vedl 2:0. Když se pak rozstřílel Ondřej Otradovec, který si po přestávce připsal hattrick, bylo rozhodnuto.