Nižbor totiž jen remizoval stejným poměrem na hřišti Doubravanu Újezd, jenž se pohybuje spíše v opačných vodách. Tento zápas začal opatrně. „Když se začínalo zdát, že našeho soupeře začínáme mírně přehrávat, po zbytečné ztrátě míče ve středu pole nám Glazunov z protiútoku vstřelil gól a prohrávali jsme. Než jsme se stačili z inkasovaného gólu otřepat, zasadil nám soupeř další ránu. Po dlouhém nákopu a nedorozumění našich obránců, viděl rozhodčí na hranici velkého vápna nedovolený zákrok a nařídil proti nám pokutový kop, který Němeček bezpečně proměnil,“ neměl mnoho důvodů k jásotu domácí předseda Petr Štika.

Jenže dvougólové vedení Nižboru nestačilo. „Naše mužstvo se nezlomilo a od tohoto druhého obdrženého gólu jsme soupeře přehrávali a odměnou byl gól, který vstřelil Lukáš Fiala,“ zaradoval se Štika. Ve druhé půli získal Doubravan mírnou převahu, tři minuty po obrátce unikal David Štich, ale byl stažen, rozhodčí Veverka nařídil přímý kop a udělil hostujícímu Hlaváčkovi červenou kartu. „Po vyloučení jsme ovšem místo zvýšení tlaku nepochopitelně na dvacet minut upustili od aktivní hry. Postupem času jsme naší snahu znovu zvyšovali a odměnou byl vyrovnávací gól Martina Šticha na konečných 2:2. Před zápasem bychom za bod byli možná rádi, ale s ohledem na vývoj utkání je to další zbytečná ztráta na domácím hřišti,“ trochu litoval Petr Štika.

Ilustrační foto
Březová si v derby vyšlápla na Žebrák

Ve čtvrté třídě nezaváhal ani jeden z lídrů obou skupin. Hýskov zvítězil v této sezoně už podvanácté, tentokrát v Chodouni. Praskolesy zvítězily v Libomyšli 4:1, ale jejich cesta za třemi body začala nedobře.

Hosté zahodili několik šancí, až jim zasadil úder agilní Drahomír Mackovič. Jenže za chvíli srovnal Tomáš Indra, na něhož ještě do poločasu navázal Adam Steiner. Když hned po obrátce přidal Indra svůj druhý gól, zdálo se být rozhodnuto. Jenže přišel faul a domácí zahrávali pokutový kop, míč ale mířil vedle. Poté Mackoviče dvakrát rozesmutněl výborně chytající Lukavský. Jeho kamarád, který s ním většinou sdílí pohyb mezi brankovými tyčemi, Martin Jarolím, pak šel na hřiště místo zraněného Malce a dosáhl na důležitý pojišťovací gól hostů.

Ilustrační foto
Zaječovský Jiří Klekner skóroval pětkrát
Ilustrační foto
Chlumečtí dali poslední Dobříši tři fíky