Tlustice – Neumětely 7:0

Utkání hodnotil Deník už včera. Domácí lídr tabulky má na svém kontě už 19 bodů. Gólem přispěl i Jan Ungr, který v neděli mohl jít slavit se spoluhráči, samozřejmě i s rodinou, narození potomka.

Karlštejn - Komárov B 8:0

„Měl jsem opět velké starosti se složením týmu. Nepřispěl k tomu ani prodloužený víkend,“ uvedl vedoucí komárovského béčka Josef Fišer. Výsledek byl pro jeho tým ještě milosrdný, snadno mohl být vzhledem k brankovým příležitostem domácích dvouciferný. „Na domácím hřišti už jsme potřebovali bodovat, letos se nám to ještě nepovedlo. Naštěstí jsme od úvodu utkání byli lepší ve všech směrech a s chutí jsme si zastříleli. Některé góly stály za to, viz levačka Martina Červeného z 28 metrů do šibenice. Tři body jsme pak slavili na vinobraní až do pozdních hodin,“ radoval se domácí Michal Šaman.

Chyňava - Žebrák 1:0

Šlágr kola! Velice rušné utkání, v němž Chyňava naráz přišla o oba stopery. Tlak hostů byl výrazný, proti stála nezměrná obětavost domácích i zdařilá taktika rozdrobit hru soupeře. Žebrák předvedl značný progres proti uplynulé sezoně, preferoval moderní, přízemní kombinaci a rychlé protiútoky. V 13. minutě po pohledné kombinaci Vokáč uvolnil Herejta, jenž z 6 m volil špatné zakončení v jasné šanci. V 20. minutě domácí využili nepřesného výkopu brankáře, míč získal Vaněk pro D. Steinera, který uvolnil Hebedu, ten ze 17 m nádherně umístil střelu k tyči - 1:0. Po chvíli natěšený Hebeda pronikl do pokutového území a zakončil z do boku tyče. V 33. minutě po dlouhém pasu předběhl Pergl svého strážce, obhodil vybíhajícího brankáře, jenže z prázdné branky před brankovou čarou vykopl Vejvoda na roh. Hra se přiostřila a odnesl to zraněním Vaněk.

Po obrátce v 49. minutě poblíž poloviny hrací plochy srazil domácí Vejvoda pronikajícího útočníka hostí a spatřil červenou kartu. Po chvíli byl k vidění stejně nebezpečný zákrok na druhé straně, když Kuník srazil Kříže, který navíc musel odstoupit pro zranění. Tentokrát hráč nečekaně vyvázl bez trestu. Trenéři na situaci reagovali každý po svém, Jiří Kříž stáhl na stopera D. Steinera a Martin Žalud vysunul na hrot Jana Nováka. Tlak hostů se zvýšil, ale byli podráždění zdržovací taktikou soupeře, dlouhé a vysoké centry se stávaly kořistí velice dobrého brankáře Lukáše Drekslera. Ten v 77. minutě skvěle zachraňoval při střele Nováka z 12 metrů. Poté ideálně zahrál rohový kop Pergl, ale ze 7 metrů neproměnil Žalud. V nastavené době mohl pojistit výhru Buncík, síly na hřišti vyrovnal bezohledným podražením unikajícího soupeře Žalud. Nejlepšími hráči Chyňavy byli Lukáš Dreksler, Jaromír Hebeda a Daniel Steiner, u Žebráku Adam Vokáč a Jan Novák.

Drozdov - Stašov 6:0

Drozdov byl jednoznačně a suverénně lepším týmem. Vynikla fotbalovost hráčů jako Otradovec a Voráček, rychlostí na soupeře platit Alex Vodička. Jedinou omluvou Stašova je, že byl dost oslaben marodkou a vyloučením. „Ondra Kulička vysokou prohru těžce kousal,“ usmívala se jedna z fanynek domácího celku.

Cembrit Beroun - Nový Jáchymov 1:4

Zatím nejslabší výkon Cembritu v sezoně, Čechie byla po všech stránkách lepším celkem a ukázala, jak se má hrát okresní přebor. Začátek domácí nezvládli, Morsteina nikdo nepokryl a brankář Ilko byl u míče později, pád pod nohy byl oceněn penaltou, kterou proměnil Spurný - 0:1. V 33. minutě vznikla před domácí brankou nepřehledná situace, míč se odrazil od tyče, v brance chyběl brankář a míč tedy z ofsajdové pozice dotlačil do sítě Žalud – 0:2. Po změně stran přece jen Cembrit ožil, v 56. minutě zahrával D. Novotný trestný kop, míč zaplaval do horního růžku - 1:2. V 81. minutě při vyvážení míče došlo ke ztrátě domácích, brankář vyběhl až za šestnáctku, ale neměl a Vlček chladnokrevně do prázdné branky - 1:3. V závěru rozehrál chytře Krob přímý kop do běhu Spurnému, po jehož centru volejem Vlček málem protrhl síť - 1:4. Nejlepšími hráči Cembritu byli Jaroslav Landa a Martin Vydra, u hostů Libor Spurný, Jan Morstein a Michal Vlček.

Broumy- Březová 1:1

Nebyl to líbivý fotbal, míč často létal vzduchem. Bylo patrno, že hrají týmy ze samotného dna tabulky. Ve 20 minutě první střela z kopaček hráčů Březové směřující na branku znamenala vedení. Beneš vystřelil z 19 metrů, střela byla nepatrně tečovaná a zastavila ji až síť - 0:1. V 45. minutě zahrával trestný kop z 24 metrů Šimáček a prudká střela propálila tělo brankáře - 1:1.

Trubín - ČLU Beroun B 0:1

Překvapivá výhra rezervy, když Trubín si nevypracoval prakticky žádnou loženku. Od 37. minuty hrál v oslabení po vyloučení Jiřího Kličky. O zisku bodů rozhodl v 89. minutě Michal Novák umístěnou střelou z trestného kopu.