I přes absence v sestavě to tak ale dlouho nevypadlo. Komárov měl převahu, ale všechny jeho pokusy ztroskotaly na dobře hrající obraně domácích. A když už se dostali hosté ke střelbě, tak pokusy v podání Bežó, Březiny a Pužíka v pohodě pokryl brankář Drážek. Na druhé straně se musel činit gólman Hecman, který v průběhu celého zápasu čelil pěti těžkým gólovým atakům domácích. Na tři další nestačil.

Ve 24. minutě otevřel skóre domácí Klauz a dvě minuty před poločasem poslal domácí celek do klidné kabiny Petlička. Na druhé straně hosté skvěle vyšachovali domácí obranu, ale Vaníček těsně na míč nedosáhl. Vůbec celkově Komárovu často scházel krůček k dosažení míče, který často utíkal do zámezí. Ve druhém poločase se hosté snažili s utkáním něco udělat, ale spíše hřmělo na druhé straně. Jeden gól Nespek sudí ještě neuznali pro ofsajd, ale dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Maršoun.

Ilustrační foto.
Okresní fotbal začal gólovými hody, zaskvěl se zdický Marek Štulík

„Čekali jsme zápas plný soubojů. To se také potvrdilo. Domácí byli v zakončení agresivnější a zaslouženě zvítězili,“ shodovalo se trenérské duo Komárova Miroslav Nesnídal s Václavem Pužíkem.

Po porážce v úvodním kole krajského přeboru se už v pondělí sejdou komárovští fotbalisté i realizační tým znovu. Musí totiž absolvovat povinné testy na Covid-19. Ve středu je čeká první kolo Mol Cupu, ke kterému přijede do Komárova druholigový celek Ústí nad Labem vedený nově Jiřím Jarošíkem. Hraje se od 18 hodin.

Nespeky – Komárov 3:0 (2:0)

Branky: 24. Klauz, 43. Petlička, 70. Maršoun. Rozhodčí: Pejša, Hájek, Svoboda. ŽK: Komárek, Maršoun – Šubert, Pužík, Komínek, Vaníček. Diváků: 95.

FK Komárov: Hejcman, Šíma (60. Vajs), Pužík, Keckstein, Hlavatý (46. Baštař), Šubert (Vokáč II), Nový, Komínek, Březina, Bežó, Vaníček. Trenér: Nesnídal.