Klíčové okamžiky finále poháru Okresního fotbalového svazu na Berounsku přišly ve druhém poločase. Hudlice se sice radovaly z navýšení náskoku na 2:0, avšak gólová radost jim byla odepřena kvůli ofsajdu. Trubín si pak na své okamžiky počkal do závěru zápasu. Po faulu na Kalinu se penalty zhostil Novák a vyrovnal. Tři minuty před koncem následně stejný hráč dokonal obrat na konečných 1:2.

„Jsem šťastný a hrdý na mančaft, co předvedl. Pro nás je program neděle - středa - neděle hodně náročný, protože máme dost starý mančaft, ale zase na druhou stranu zkušený. Konečně se probudil i Michal Novák, který potvrdil pověst střelce. Chtěl bych poděkovat všem klukům, hlavně Radku Kličkovi, Pepovi Kalinovi a Michalu Novákovi,“ uvedl trenér vítězného týmu Trubína Karel Vávra.

Na opačné straně hřiště panoval naopak smutek. „Velké zklamání. Protože si myslím, že to možná mohlo dopadnout jinak. Škoda, že jsme nedali více gólů. Zápas poté rozhodla penalta a jedna střela ve druhém poločase. Kluci dřeli a upřímně si myslím, že jsme byli lepší. Potopily nás nevyužité šance, ale v týmu máme mladé kluky, kteří toho ještě hodně dokážou,“ smutnil brankář Hudlic Vít Sklenář.

Oba celky podporovali hlasití fanoušci, kterých do rodné obce básníka a lingvisty Josefa Jungmanna dorazilo přes 200. Po závěrečném hvizdu na hrací plochu vběhli i trubínští mladí ultras, kteří výhru náležitě oslavili společně s hráči a realizačním týmem.

První poločas ale patřil domácím. Po hezké kombinaci centroval Tomáš Bergman ze strany mimo. Poté chyboval brankář Dominik Hejcman, domácí ale útok zbrzdili a levačka Sklenáře skončila vedle tyče.

Tutovku zazdil Vostárek, jehož střelu obětavě zablokoval jeden z hostujících obránců. Vít Sklenář starší se v domácí svatyni příliš nezapotil. Nejvíce ho vystrašila nečekaná rána, která ale k jeho štěstí neměla gólové parametry.

Ve 33. minutě se skóre měnilo poprvé. Po průniku na levém křídle si na penaltě míč zpracoval Červenka a trefil se přímo k tyči Hejcmanovy branky.

Ve druhém dějství Hudlicím nebyl uznán zmiňovaný gól kvůli ofsajdu a po několika málo minutách byla po faulu na Kalinu nařízena penalta, na kterou si věřil ostrostřelec Michal Novák a chladnokrevně ji proměnil.

Někteří diváci už se těšili na penaltový rozstřel, jiní s napětím doufali, že jejich tým zvládne převzít vedení před koncem základní hrací doby. To se povedlo Freyburgu, když střídající David Hejcman vysunul Nováka, ten ve vápně zasekl míč a raketou na přední tyč prostřelil Sklenáře.

Na jedné straně vypukla euforie, na druhé zklamání. Domácí obhájci se sice ještě snažili vyrovnat, povedla se jim vyprodukovat ale jen jedna střela a tu zneškodnil Hejcman.

Hudlice - Trubín 1:2 (1:0)

Branky: 33. Červenka - 75. (p) a 87. Novák Michal. Rozhodčí: Mikláš - Bárta, Prošek. Diváci: 200.

Hudlice: Sklenář - Vostárek, Kačírek, Bergman T., Sklenář, Patera, Bergman L., Kostka, Kraus, Červenka, Forejt.

Trubín: Hejcman Dominik - Kalina, Porsch J., Vlček V. (34. Hála (76. Hejcman David)), Vokáč, Novák Martin, Novák Michal (90. Vlček Š.), Vrba, Klička, Porsch M., Flachs.