Tomáš Šilhavý patřil v době hráčské kariéry k oporám zadních řad Králova Dvora. Dnes sedmatřicetiletý kormidelník má zajímavou hráčskou kariéru, tady je výpis týmů, kde hrál: Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Uhelné sklady Praha, Maloměřická cementárna a vápenice Brno, AFK Podolí Praha a Vlašim. Kariéru zakončil v Králově Dvoře a po jejím skončení převzal trenérské žezlo po Jiřím Sabouvi, kterému chvíli dělal asistenta.

Šilhavého svěřenci zápas s Ústím zvládli a vyhráli 3:0, za což si zaslouží jak celek Cábelíků, tak trenér a jeho asistent podtrženou jedničku. Tomáš Šilhavý odpovídal na dotazy Deníku.

Do Králova Dvora zamířil třetí tým tabulky Ústí nad Orlicí, vzbuzoval nějak respekt? Připravovali jste se speciálně na nějakého hráče?
Postavení soupeře v tabulce nehrálo v přípravě na utkání žádnou roli. Soutěž je vyrovnaná a výkony týmů v jednotlivých zápasech ne vždy odpovídají jejich postavení v tabulce.

Do konce první půlhodiny jste vstřelili dva góly, jak jste je viděl z trenérské lavičky?
První padl po průniku Doláka, který se krásně uvolnil mezi dvěma hráči a přihrál na penaltu Procházkovi. Ten zakončil nechytatelně k levé horní tyči.

A ten druhý zřejmě bude za zápisné…
Druhý dal Pepa Bouček po standardní situaci. Tuším, že to byl jeho první třetiligový gól.

Co jste probírali o přestávce, panovala spokojenost nebo spíše jste upozorňoval na nějaké nedostatky?
Hlavně šlo o načerpání sil do druhého poločasu, kdy jsme chtěli pokračovat ve výkonu z prvních pětačtyřiceti minut.

Když přidal třetí gól ve druhé půli Balšánek, bylo to hodně uklidňující?
Ano, bylo. Soupeř se po přestávce zvedl a vytvořil si nějaké nebezpečné situace. Teprve náš třetí gól utkání rozhodl definitivně.

Zápas to byl zajímavý a pro váš tým hodně radostný, kterou situaci chcete ještě z jeho průběhu vypíchnout?
Mrzí mě, že krásná střela Zelenky z první půle skončila jen na spojnici branky. Danovi bych takový gól přál.