I přesto si Chaloupky s chutí zastřílely ve Rpetech, kde zvítězily vysoko 7:2 a nakonec obsadily třetí příčku se ziskem 54 bodů. O dva více navršily na své konto fotbalisté Lochovic a Praskoles. Slovan Lochovice nedal šanci Běštínu na jeho hřišti, kde vyhrál vysoko 6:0. Střelecky se zaskvěl Šimon Kopka, který dosáhl na hattrick.

Čekalo se tedy na výsledek Praskoles na půdě béčka Tlustice. Rezerva se posílila o hráče A týmu Jirovského, Součka a hlavně Lenkvíka, navíc její mladíci jsou hodně běhaví. „Nebude to jednoduché,“ věděl dobře kapitán Praskoles Jakub Švejda.

Utkání bylo napínavé a přineslo na nejnižší soutěž hezké fotbalové momenty. Tím důležitým byl parádní trefa hostujícího Oldřich Černého ve 36. minutě pod břevno Kučerovy branky. Po obrátce dokázal vyrovnat Pavel Ungr, který se už těší na působení áčka v I. B třídě. V 55. minutě šel po druhé žluté předčasně pod sprchy domácí Stanislav Bogdanov, jehož o třináct minut později následoval hostující autor gólu Černý. „Pak ale předvedl rozhodující akci Petr Šindelář. Fintou vyřadil ze hry dva protihráče, obešel i Jirovského a poslal míč přesně k tyči,“ popsal postupový gól Jakub Švejda.

Praskolesy už vítězství udržely a protože mají lepší vzájemné zápasy s Lochovicemi, radovaly se z postupu hodně dlouho. A dalo by se říci, že zeleně, tak vypadalo postupové pití.

Ilustrační foto
Petr Veselý dorazil Loděnici
S mistrovským pohárem a útočníkem Ocelářů se jeho blízcí a fanoušci rádi vyfotili.
Martin Růžička předvedl Masarykův pohár