"Docela mě zaráží jako předsedu klubu SK Chyňava a hlavního pořadatele uvedeného utkání, jak se podle mě nesmyslně rozjela diskuze k článku: ´Vyhrožování smrtí a údajný rasismus. Berounský fotbal má problém´. Diskutující pan Samuel Bača byl zřejmě v uvedený den někde jinde na fotbale, než v Chyňavě. Jako hlavní pořadatel jsem žádné rasistické urážky a nadávky ze strany návštěvníků utkání nezaznamenal ve smyslu napadání hráčů hostujícího mužstva," rázně odmítá Zdeněk Steiner.

Podle něj by rozhodčí, velice zkušený Pavel Bidšovský, nic takového ani nedovolil. "Znám ho spoustu let a jasně vím, že na takovéto jednání ze strany hráčů nebo návštěvníků je hrozně vysazen. Pokud by k takové situaci v uvedeném zápasu došlo, určitě by to nenechal bez povšimnutí a zcela jistě by vše rázně řešil a vyvodil řádné důsledky," píše Steiner ve svém vyjádření.

Romský tým Králův Dvůr-Sokol.
Vyhrožování smrtí i údajný rasismus. Berounský fotbal má problém

A nechápe a nerozumí tomu, proč vedoucí hostujícího mužstva Josef Stojka bez poznámek podepsal za přítomnosti hlavního rozhodčího a právě Zdeňka Steinera jako hlavního pořadatele zápis o utkání. "Měl možnost upozornit rozhodčího, že došlo ze strany domácích k slovnímu napadání hostujících hráčů. To však neučinil a jsem přesvědčen, že pan Samuel Bača si vše vymyslel, aby aspoň nějakým způsobem pošpinil Sportovní klub Chyňava a hlavně hráče, příznivce a obyvatele obce. O to víc nechápu jednání některých hráčů a příznivců hostujícího mužstva, kteří po utkání navštívili náš bufet a v klidu si dali pivčo, či klobásu nebo něco jiného. Že by přešli bez povšimnutí uvedené urážky ze strany domácích, které měly směřovat proti nim? Tomu v nejmenším nevěřím a utvrzuje mě to v tom, že od pana Samuela Bači to byla čistá lež a velký výmysl," dodal Zdeněk Steiner a připojil paragraf trestního zákoníku o pomluvě.

Pokud by ho SK Chyňava chtěl prošetřit, pak už by tento problém byl řešen na jiné úrovni než na půdě Disciplinární komise OFS Beroun.