Štěpán Šíma čtyřmi góly sestřelil Drozdov

Vedoucí celek tabulky Hořovice B si lehce poradil s Drozdovem. Ten si dělal naději pouhou chvíli, když šel do vedení ve třetí minutě zásluhou Vojty Štochla. Pak se však přihlásil o slovo Štěpán Šíma, který nakonec nastřílel čtyři góly a domácí vyhráli jasně 6:1.

Na sedmi bodech jsou za Hořovicemi B Žebrák a Chyňava. O výhru Spartaku nad Všeradicemi 1:0 se postaral Kamil Svoboda. Chyňava přetlačila Nižbor na jeho hřišti v poměru 2:1.

Na Stašov platil rychlý Morstein

Novojáchymovská Čechie zdolala Stašov na jeho hřišti 3:0. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, Stašov měl problémy hlavně s Honzou Mornsteinem, který svojí rychlostí platil na domácí obránce. Kdyby proměnil všechny své šance, tak mohl být výsledek ještě lepší. První gól padl po jeho úniku Mornsteina. Druhý byl po krásném centru od Vlčka, který nekompromisně proměnil hlavou opět Mornstein. Třetí gól jsme dali opět po centru ze strany, akorát si oba vyměnili roli,“ popsal gólovou úrodu první půle kapitán Čechie Libor Spurný.

Diváci se dalšího gólu ve druhé půli už nedočkali. „Druhá půle už se nám tolik nepovedla. Hra byla rozkouskovaná a Stašov se dostal do několika šancí, ale naštěstí žádnou neproměnil,“ přiznal kapitán Nového Jáchymova. Čechie podruhé za sebou vyhrála a je pátá. „Z Hořovic už jsme se oklepali. Teď nás čeká další venkovní utkání v Zaječově, kde to nebude určitě nic lehkého,“ mínil Libor Spurný.

Berounské derby pod taktovkou Miloše Nováka

Poločas pod berounským mostem na cembriťáckém Marakaná skončil bez branek. Ale pak se děly věci především v podání hostujícího kapitána Miloše Nováka. Lídr Českého lva-Unionu Beroun B vstřelil hattrick a přispěl tak k vysoké výhře svého týmu na Cembritu 6:1.

Hudlický nováček má první výhru

Hned 150 diváků bylo zvědavo na domácí utkání nováčka přeboru proti Zaječovu. Hudlice měly dosud dvě porážky. „Jsem velice rád, že můžeme hrát v této soutěži, která je velice vyrovnaná. Musíme si uvědomit, že každý zápas pro nás bude důležitý. Bude se nám hodit každý bod,“ je si vědom hudlický Daniel Markvart, jenž dodal: „Věděli jsme, že Zaječov má v útočné části rychlé kluky. Úkol byl jediný. Nepouštět je do rychlých protiútoků. To naše obrana zvládla perfektně.“

Markvart otevřel skóre ve 26. minutě. „Náš kapitán Zdeněk Patera vystřelil z dálky. Gólman Zaječova míč vyrazil, vyražený míč si našel Vít Sklenář a přihrával mi do prázdné branky. Byl jsem rád, že jsem mohl otevřít skóre a dát větší pohodu do naší hry,“ radoval se.

Do kabin se šlo za stavu 1:0, ve druhé půli si diváci gólů užili daleko víc, ale museli si počkat až na poslední čtvrthodinu. Nejprve vyrovnal hostující Ondřej Král, za domácí zvýšil Vít Sklenář, další gól přidal Ondřej Kačírek, ale v 90. minutě snížil na 3:2 opět Ondřej Král. Tedy velké drama. „Je to tak. Bylo k vidění hodně šancí na obou stranách,“ sdělil Markvart, který ve druhé nastavené minutě pečetil na konečných 4:2: „Gólman Zaječova vyvezl míč z vápna a blbě přihrál. Přihrávku krásně vystihl Jiří Vostárek, který mi přihrál, já využil situace a přehodil jsem vracejícího se gólmana. Tato akce byla pro nás odměnou za krásný týmový výkon.“

Hudlice poprvé výhry a mohly slavit. „Výhru jsme oslavili jen pokřikem. Musíme se připravit na další zápas s SK Cembrit, který musíme zase zvládnout. Na velké oslavy je ještě čas,“ zůstal na zemi Daniel Markvart.