Prvním ze zpovídaných je Štěpán Beránek. Čtyřiatřicetiletý muž hrál fotbal za Český lev i KDC Beroun, působil také v Karlštejně a nyní je ještě registrován v Hýskově. Zaregistrovat jste ho teď mohli i na lavičce divizního Českého lva-Unionu Beroun a také v roli rozhodčího, kam se jako jeden z mladších adeptů na zdejším okrese přihlásil.

Rozhodl jste se kandidovat do Výkonného výboru OFS Beroun. Jaká je vaše motivace pro tento krok?

Poslední dva roky jsem působil v disciplinární komisi a myslím, že mám fotbalu na Berounsku co dát. Rád bych využil zkušenosti z mateřského oddílu Český lev-Union Beroun, kde jsme udělali obrovský kus práce.

Co pro vás osobně znamená fotbal a co vám na něm a na tom, jak v současné době v Česku funguje, vadí?

Vadí mi negativita a lidi co jen křičí, a nic pro fotbal neudělali.

Tenistka Jesika Malečková.
Jesika Malečková doléčuje zraněnou nohu a chystá se do Francie

Jak jste sledoval aféru, v jejímž středu stojí bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, jaké jsou z ní vaše pocity?

Aféru jsem sledoval jako většina lidí z medií. Jak z toho ven Každodenní poctivou prací. Právě pracovitost je pro mě motivací se ještě více zapojit do OFS.

Za dveřmi jsou volby do okresních, krajských i republikových fotbalových orgánů. Co si od nich hlavně slibujete?

Těžko se mohu vyjadřovat k jiným než okresním volbám, protože zde jde primárně o fotbal zde na Berounsku.

Na kterou oblast okresního fotbalu se chcete nejvíce zaměřit a jakým způsobem?

Jak už jsem zmínil, na okresní úrovni je potřeba pracovat na všech oblastech.

Téměř všechno se v současné době točí okolo rozhodčích a jejich role. Souhlasíte s tím, aby nesměli působit v řídících funkcích v rámci FAČR? Nesměli by tak vykonávat výkonné funkce třeba i trenéři atd. ?

Nemyslím si, že správná cesta v téhle těžké době je to, aby byla diskriminována jakákoliv skupina. Pokud má kdokoliv dobré úmysly, chce pracovat pro ostatní, tak jsem jednoznačně pro. Je mi jedno, jestli je to brankář, rozhodčí nebo levé křídlo.

Milan Hnilička.
Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Když se řekne fotbal, tak to nyní u mnoha lidí vzbuzuje negativní dojmy. V řadě ohledů zaslouženě, v jiných ne, ale tak to prostě je. Věříte, že se podaří, aby v něm převládla pozitivnější nálada?

Fotbal je produkt a jak působí, záleží na každém z nás. Jak ho budeme vnímat, takový bude. Já ho vnímám jako radost, kterou si nenechám nikým a ničím zkazit.