Broumy - Tlustice 1:4

Průběh utkání neodpovídal tomu, že hrají týmy z opačných pólů tabulky. Broumy kladly odpor a Tlustice musela hrát naplno. Vyplatilo se jí to, neboť odměnou byla výhra a oslava postupu do I.B třídy hned na hrací ploše. Za Broumy poprvé nastoupil Novotný, který hrál dříve i za Dobříš. Hned v 2. minutě právě po akci Novotného vykopával z brankové čáry J. Ungr. V 12. minutě po dlouhém nákopu Vlacha dorážel v malém vápně nepatrně mimo Novotný. Klasické nedáš - dostaneš přišlo hned v 15. minutě, kdy trestný kop J. Ungra z 28 metrů byl nádherně utažený a skončil pouť u tyče - 0:1. Po chvíli Badarau z 12 metrů udeřil, ale pěkný zákrok vytáhl Šmejkal. Vzápětí se opět brankář Šmejkal vyznamenal při možnosti Jelena. K vidění bylo plno nebezpečných akcí Tlustice, která prokázala velkou sílu v útočné fázi. V 29. minutě po centru Kecksteina hlavičkoval zblízka Jelen nad. Poté po kličkách Kecksteina a Badaraua v malém vápně zachraňoval na brankové čáře Mácha. V 37. minutě zakončil z 6 metrů Badarau, brankář zabránil nohou jisté brance. V 42. minutě nabídli hosté nejhezčí akci utkání, míč zatáhl v křídelním prostoru Keckstein a od lajny připravil pro Badaraua, jenž z 6 metrů k tyči nedal brankáři šanci - 0:2.

Druhý poločas začaly lépe Broumy, po centru Vlacha nůžkami přes hlavu Novotný minul těsně z malého vápna branku. V 49. minutě po chybné rozehrávce obránce střílel Bureš a brankář Červenka zachránil. Ten svůj tým podržel i při dlouhém pasu Vlacha do pokutového území. Vrcholem tlaku domácích byla 60. minutě, kdy trestný kop z 18 metrů exportně provedl Spousta a bylo to 1:2. Jenže v 62. minutě se zrodila další pohledná akce po ose Bláha - Keckstein a ze dvou metrů dorazil Jirouch - 1:3. V 72. minutě po vzorné přihrávce Bartoše ze 7 metrů překopl Jelen. Poté se výživná střela Kecksteina z 30 metrů pod břevno stala kořistí brankáře. V 81. minitě výborně zatáhl akci po křídle Volráb a z 12 metrů k tyči zakončil Lenkvík - 1:4. Lenkvík předvedl v tomto duelu dlouho nevídaný výkon, prokázal neskutečnou pracovitost a technicky převyšoval všechny aktéry na hřišti. V závěru připravil loženku pro Volrába, brankář vytěsnil na roh.

Ilustrační foto
Zaječov čepoval možná postupovou desítku

Žebrák - ČLU Beroun B 0:1

Remízový zápas, nikdo si nevypracoval vyloženou brankovou příležitost. Hrálo se v dobrém tempu, bylo patrno, že se střetly celky z popředí tabulky. Utkání rozhodl Michal Novák.

Karlštejn - Chyňava 1:2

Pěší fotbal, ale přesto si týmy vytvořily řadu brankových příležitostí. Proti byli oba strážci svatyní. Duel byl spíše bojovný než fotbalový.

Už v 7. minutě hostující Z. Steiner nastřelil tyčku. V 33. minutě se karlštejnští zadáci nedohodli, Čeřovský získal míč a na přední tyč otevřel skóre - 0:1. Po obrátce pokračovala hra bez šťávy, ale v 52. minutě byl stav srovnaný, když po rohovém kopu vznikl velký závar a míč se došoural s přispěním Šamana do sítě. Hru Chyňavy oživil příchod Daniela Steinera. V 72. minutě domácí pro soupeře připravili dárek, brankář se stoperem špatně komunikovali a Lorenc neodmítl - 1:2. Karlštejn ještě v závěru zahrozil, brankář Dreksler se vyznamenal a zejména při útoku tří soupeřů nebyl překonán.

Březová - Trubín 0:6

Jednoznačný průběh proti odevzdanému soupeři, většina odborníků čekala větší odpor, ale ten se ani náhodou nekonal. Březová se zmohla pouze na nakopávání dlouhých míčů, jediné měřítko snesl D. Spousta, byl však jako sám voják v poli. Domácí navíc hráli bez brankáře Košťálka s obráncem Šobekem v brance. Trubínu hodně pomohla rychlá úvodní branka z třetí minuty, kdy Petráš prostrčil ideálně do uličky Vokáčovi, který mezi nohama brankáře. Raritou byla závěrečná branka, kdy po krátkém pobytu na hřišti náhradní brankář Váca postupoval sám na branku a suverénně proměnil, na rozdíl od podobných možností spoluhráčů.

Josef Hošek otevřel v Lánech nové prostory ve své Hokejové síni slávy.
Dotek hvězd i dávných emocí. Síň slávy v Lánech se rozrostla

Nový Jáchymov - Stašov 7:2

Domácí bez větších problémů zaslouženě zvítězili, padaly i hezké branky. Stašov byl totálně oslabený, ve slátané sestavě, navíc po čtvrthodině pro zranění pouze o deseti a navíc dva ještě kulhali. Pochvala pro ně, že zápas vůbec dohráli.

Neumětely - Cembrit Beroun 2:2

Zajímavý souboj do poslední minuty, hraný nadoraz, ale naprosto férově. Nakonec asi zasloužená dělba bodů, i když Šemíci měli více ze hry. Domácí postrádali Vršeckého, soupeř bez sedmi dlouhodobě zraněných a k nim se přidali Paluska a Vydra kvůli zájezdu firemní jedenáctky Kostalu do Španělska. Od začátku Cembrit preferoval opatrnou, zataženou hru, pouze s jediným útočníkem Petrem Dřevěným, který nastoupil po dlouhých šesti sezonách, když dříve hrál za Svatou. Překvapivě si vedl dobře a zaměstnal celou obranu. V 40. minutě vybojoval Dřevěný přímý kop, ze 45 metrů jej rozehrál Větrovec a Helebrant na úrovni penalty neuvěřitelně prudce trknul palicí k tyči - 0:1. V 48. minutě využili domácí nedůsledný odkop zadáků a Hejduk žádnou velkou pumelicí, ale umístěním k tyči překvapil brankáře - 1:1. V 52. minutě se zrodilo nečekané, Větrovec přenesl míč na opačné křídlo, Dřevěný obešel obránce a z úhlu v malém vápně propálil brankáře - 1:2. Nejméně tři hráče hostů začaly brát křeče. Neumětely pokračovaly v zahazování slibných šancí, když netrefily branku. Až v 76. minutě dostalo domácí mužstvo možnost zahrát trestný kop z 16 metrů, dlouhá zeď brankáři nepomohla, navíc zůstal stát spíše uprostřed a Košťálek šikovnou střelou vyrovnal.

Zpravodajství z okresního přeboru připravili Ivan Sýkora a Jan Bežó.

Komárovští fotbalisté slavili po výhře nad druhým týmem tabulky postup do krajského přeboru.
Dva Lacinovy góly k bodům nevedly, Komárov chce double