Drozdov : Chyňava 2:2
Oba týmy udělaly všechno pro výhru a diváci viděli pěkný fotbal. Více šancí si vytvořila Chyňava, ale zradila ji koncovka.

V prvním dějství se nedařilo v slibné pozici Danielu Steinerovi, sólo pak neproměnil Kasl. Domácí nezůstali pozadu a dvě šance vychytal Dreksler. V 55. min. unikl ofsajdové pasti hostující Kasl a s přehledem uklidil k tyči. Velké problémy hostujícím zadákům dělal aktivní Alex Vodička, zastavovali jej všemi možnými prostředky.

V 62. min. byl u zrodu pohledné akce nadějný dorostenec Jakub Čeřovský, který uvolnil Kasla, jenž zakončil na opačnou stranu než skočil brankář. Chyňava udělala taktickou chybu, když se dost zatáhla a posléze se pod tlakem dopouštěla nepřesností. V 72. min. propadla uprostřed pole, nikdo nešel do souboje, míč záhadně vyrazil brankář do Štochla a od něho se odrazil do sítě - 1:2.

Hosté litují neproměněných možností Žáčka a Zdeňka Steinera. Drozdovu se vydařilo střídání, noví hráči přinesli větší závěrečný tlak. Radost jim přinesla čtvrtá minuta nastavení, kdy rohový kop propadl přes malé vápno a na zadní tyči hlavičkující Tomáš Pergl vyrovnal.

Nelehký duel pro rozhodování spolehlivě zvládl nováček okresního přeboru Martin Špicl. Zajímavý byl výrok chyňavského kanonýra Jaromíra Hebedy: „Nepamatuji si utkání, kdy bych se nedostal do brankové šance. " Tím velice sportovně ocenil výkon obrany soupeře.

Žebrák : Březová 1:0
Sousedskému derby nechyběl správný náboj. Žebrák preferoval ve hře výbušnost a je dobře připraven i fyzicky. Má nacvičené nebezpečné standardky. Důležitým tahem bylo získání Jana Nováka, který drží celou obranu. „Zápasy s Březovou jsou vždy hodně zajímavé a vyhecované. A je jedno, jestli se jedná o okresní přebor nebo o třetí třídu v minulé sezoně. Na utkání jsme se všichni těšili a bylo to vidět a hlavně slyšet už v kabině. V Březové hraje spousta hráčů, kteří kopali u nás a rivalita byla jak na hřišti, tak i mezi diváky,“ postřehl domácí Ondřej Kuška.

Domácí na soupeře doslova vlétli, odměnou jim byla rychlá branka z 6. minuty. Na střílený rohový kop si naběhl mezi penaltu a malé vápno právě Kuška a hlavou trefil šibenici. „Popravdě si nepamatuji, jestli jsem někdy vstřelil hezčí a důležitější branku. Roh od Aleše Procházky byl parádní. Snažil jsem se míč hlavně trefit, aby šel na bránu. A že zapadl přímo do vinglu, byla samozřejmě šťastná náhoda,“ přiznal úspěšný střelec. Poté se hra zklidnila a na další čtvrthodinu opanovala hřiště Březová. Vytvořila si sérii šesti rohů, ve třech případech byla blízko vyrovnání.

Brankář Filipovský se blýskl skvělým zákrokem, když zachránil na brankové čáře. Spousta po závaru pálil jen do břevna. „Soupeři byli nebezpeční zejména ze standardních situací. Mají ve svém týmu více hlavičkářů než my, ale musím říct, že mužem zápasu byl náš gólman Jakub Filipovský, který vytáhl úžasné zákroky,“ uvedl Kuška, který ale zápas nedohrál: „Krátce po půli jsem bohužel musel střídat kvůli zranění ruky, ale spoluhráči zbytek utkání zvládli a šlo se slavit.“

Do zbytku poločasu převzali otěže opět domácí, ale bez vyložených šancí. Po obrátce Březová vyvinula snahu využíváním dlouhých nákopů, soupeř čekal v obranné linii. Slibným náznakem byla střela Spousty z 35 metrů, brankář si s ní poradil. Hostující gólman Košťálek byl po většinu času bez práce. Postupně přecházela hra prohrávajícího týmu v křeč, ta se v poslední čtvrthodině dostavila doslova i fyzicky. Žebrák kontroloval průběh a nepřipustil zápletku. „Myslím si, že se u nás letos sešla super parta kluků a z oslav si toho bohužel moc nepamatuji. Vedení týmu dodalo soudek a jídlo, dokonce přišlo na hřiště popít i pár kamarádů ze Březové. Fotbal je zkrátka náš život a jsem rád, že nás všechny takhle spojuje,“ usmíval se Ondřej Kuška.

Cembrit Beroun : Tlustice 0:2
Utkání mělo kvalitní první poločas, v němž jasně dominoval Cembrit. Proti byl čtyřmi skvělými zákroky brankář Červenka a navíc dvě břevna. Za žalostnou produktivitu přišel logicky trest pro domácí. Druhé dějství mělo vyrovnanější průběh.

V úvodní minutě unikl domácí Paluska, na samé hranici šestnáctky zachránil pádem po nohy Nápravníka brankář Červenka. V 5. min. přetažený rohový kop nedostatečně Závodí odvrátilo a z penaltového puntíku akrobaticky nůžkami přes hlavu životním golem určil stav 0:1 Souček. Poté chytře Helebrant obešel obránce a z 12 metrů napálil padajícího brankáře.

Vývoj utkání Tlustici vyhovoval, zatáhla se a odolávala útočné aktivitě domácích s velkými problémy. V 23. min. po autovém vhazování zblízka zakončoval hlavou Landa do břevna a dolů, míč si doběhl a z jednoho metru orazítkoval horní hranu břevna. V 28. min. exportně zahraný rohový kop Nápravníka hlavičkoval Malý uvnitř malého vápna neskutečně mimo. Za chvíli využil Nápravník kolmici k sólu a z 8 metrů jej zázračně nohou vychytal Červenka. Poté po jeho centru ukvapeně Paluska uvnitř pokutového území zakončoval " skleněnkou" (myšleno nohou na opírání). Další bombu Nápravníka z opět brankář vyrazil. Po obrátce unikl v křídelním prostoru Jelen a Badarau-Stefan zakončil přes celou branku nepatrně vedle.

V 52. min. se po pravé straně obrany otevřela dálnice pro Bláhu, brankář zbytečně vyběhl až za šestnáctku a útočník hostů jej vtipně přehodil - 0:2. Domácí naráz vypadli z tempa a utkání ztratilo viditelně náboj z předchozího poločasu. Pouze Helebrant přízemní střelou protáhl Červenku. V 70. min. přece jen svitla naděje, ale po pohledné akci Landy z 14 metrů napálil Nápravník do tyče. V 78. min. po druhé žluté kartě předčasně opustil arénu hostující Šoch. Následné prostřídání se však domácím nepovedlo, nepřineslo žádné zlepšení, spíše naopak. V závěru se ještě do brejku dostal P. Ungr, včas byl na zemi brankář Ilko a zabránil jisté brance.

Nejlepší hráči Cembritu byli Zdeněk Nápravník a Lukáš Helebrant, nejlepší hráči Tlustice Jiří Červenka a Stanislav Souček. Zaslechnuto z ochozů: „Kromě šťastného soupeře byl spokojený jediný Závoďák – pokladník!" Na utkání se totiž dostavilo úctyhodných 170 diváků.

Trubín : Broumy 8:0
Jednoznačný zápas! Hostující tým nastoupil v zdecimované sestavě po odchodu dobrých hráčů. Měřítko snesl pouze Daniel Spousta. Domácí v pohodě bez většího úsilí si dovedou přihrát do nohy a vypracovali si luxusní náskok. I když je pravdou, že do čeho kopli, to tam spadlo. A to je kouzlo fotbalu v podání starší generace. V poločase prostřídali a dali příležitost mladším borcům, nejvíce z nich na sebe upozornil Daniel Rajtr, který stihl hattrick. Naproti tomu Broumy bez šance, vzadu se přímo nudil Radek Křesťan.

Nový Jáchymov : Komárov B 7:1
Utkání oboustranně dobré kvality. Komárov B nepřijel tentokrát v příliš vyšperkované sestavě. Přesto jeho dvě neproměněné šance v úvodu poznamenaly další vývoj. V 26. min. si počkal Frydrych na náběh L. Bartoše, který střelou k tyči nedal brankáři šanci. Poté proměnil Spurný penaltu po faulu na Frydrycha. V 48. min. po ztrátě míče v domácí obraně snížil Daniel Nový. Ten byl suverénně nejlepším z hostujícího týmu a dokonale větral zadní řady soupeře.

Domácí kanonýr Jan Morstein se dlouho nemohl prosadit „Pravděpodobně to okoukal při dopoledním zápase na Cembritu, kde byl přítomen,“ postřel jeden z diváků. O jeho však kvalitě svědčí, že za čtvrthodinu završil hattrick. První branka byla z kategorie šťastných z brankové čáry, další přidal uklizením míče k tyči a vše vyvrcholilo nádherným volejem. Domácí byli spokojeni s výkonem brankáře Zdeňka Merhouta a z kolektivního výkonu všech svých hráčů.

ČL U Beroun B : Karlštejn 0:1
Od začátku spíše překopávaná, míč byl nejčastěji ve vzduchu. První pohlednější akce se zrodila až v 17. min. po ose M. Novák, Hrdlička, Soukup, poté F.Hosnedl nepatrně překopl branku. Rezerva měla stále více míč na kopačkách a preferovala snahu o přenášení hry na delší vzdálenost.

Obrana se jevila v silném složení jako suverénní. Brankové šance byly však „Popelkou“, Karlštejn zatažený před vlastní šestnáctkou vyčkával. Nelze se mu divit, když přijel bez několika hráčů základu. V 34. min. vznikl větší závar, Kraus neprotlačil míč do sítě. Po změně stran byl patrný rozdíl ve zlepšení pohybu hráčů Karlštejna a jeho větší útočné aktivity. Naopak M. Novák již nebyl tou dominantní postavou u domácích. Přesto se v 56. min. mohl zapsat mezi střelce Kraus, pěknou střelu vyrazil brankář Faist na roh. Po něm z malého vápna překopl branku O. Slabý.

Jako blesk z čistého nebe se v 72. min. hosté ujali vedení. Spíše náhodný centr záhadně propadl v malém vápně, nejšikovnější byl J. Soukup a poslal jej na správné místo. V 75. min. zmařil brankář R. Hosnédl dvě loženky, nejprve Slowikovi a poté Zajícovi. V zoufalé snaze o vyrovnání mu byl nejblíže D. Počta, míč mu doslova z hlavy sebral hodně dobrý brankář Roman Faist. „Proti posílené berounské rezervě jsme nebyli favoritem a jakýkoliv bodový zisk by byl cenný. Navíc jsme opět postrádali několik hráčů základu. Domácí byli fotbalovější a vytvořili si spoustu šancí, v naší brance ale čaroval Roman Faist. Dlouho jsme tak drželi nadějný remízový výsledek a dvacet minut před koncem jsme se po pěkné střele Jiřího Soukupa dokonce dostali do vedení. Beroun pak otevřel vrátka a Erik Klusák trefil tyč. Nakonec jsme těsné vedení udrželi a odvezli si tak všechny body. Chtěl bych moc poděkovat všem hráčům za obětavý výkon,“ spokojeně hodnotil utkání kapitán hostů Michal Šaman.

Stašov : Neumětely 5:2
Hosté se dostali do vedení brzy po začátku veteránem Jaroslav Šebkem, jenže Stašov hrál s chutí a do poločasu otočil na 3:1. Po obrátce přidali domácí další dva góly, hosté se zmohli už jen na snížení, navíc dohrávali o deseti bez po druhé žluté vyloučeného Romana Spousty. „Zisk prvních tří podzimních bodů nás hodně potěšil,“ uvedl záložník Stašova Tomáš Carván.