Výhodu domácího prostředí bude mít domácí Ostrovan Zadní Třebaň, který hraje nižší soutěž než Hudlice. Ty nastupují v okresním přeboru a v prvním kole vyhrály v Chodouni 6:1, když hattrick nastřílel Daniel Markvart, dvakrát se přidal Vít Sklenář a jednou Lukáš Forejt.

V druhém kole Hudlice překonaly Žebrák těsně 5:4, ale v průběhu utkání už vedly 5:1, aby nakonec dramatickou koncovku ustály. Střelecky se zaskvěl Ondřej Kačírek, jenž zamířil do žebrácké sítě třikrát, jednou se přidali Vít Sklenář a Dominik Kostka.

Semifinále přivábilo do Hudlic celek Trubína stejně jako domácí prahnoucí po postupu. Jako první se trefil domácí Vít Sklenář, hostující kanonýr Michal Novák ale vyrovnal a když se vše schylovalo k penaltám, zajistil v 90. minutě Hudlicím postup Vít Sklenář.

Cesta Zadní Třebaně, která usiluje o postup do okresního přeboru, začala nevalným prvním poločasem na Svaté, kdy Ostrované prohrávali 0:1, ale ve druhém dějství góly Davida Váni, Vladimíra Zýky a Pavla Šebka vývoj otočili a vyhráli 3:1.

Ve druhém kole Třebaňští jasně přehráli Osov na jeho půdě 4:0 góly Jana Paličky, Martina Suchého, Břetislava Vlasáka a Petra Šebka. V semifinále stejným výsledkem vyhráli Ostrované na hřišti Praskoles, kde domácí kladli odpor jen v prvním poločase. Góly postupujícího celku stříleli Vít Skramužský, Martin Suchý a dvakrát se trefil Břetislav Vlasák.

Finále se hraje ve středu od 18 hodin na zadnětřebaňském ostrově pod řízením hlavního rozhodčího Jana Špicla, na pomezí budou Radek Zikmund a David Špicl. Kdo zvedne trofej nad hlavu a zajistí si účast v Poháru SKFS v příštím ročníku?