Podle disciplinárního řádu Fotbalové asociace České republiky mu hrozí distanc až na dva měsíce a pokuta pětadvacet tisíc korun. „Hráče Líšně se musím lidsky zastat. Zamezil dalšímu útoku na pořadatele, a to dle mého názoru přiměřeným způsobem. Myslím, že disciplinární komise ke všemu přihlédne,“ reagoval na Twitteru už v neděli šéf komise rozhodčích Radek Příhoda na dotaz Deníku.

O osudu Silného rozhodne na čtvrtečním jednání disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA – pozn. red.). „Nelze předjímat, jak to dopadne. Budeme vycházet i z názoru komise rozhodčích,“ řekl Štěpán Hanuš, mluvčí LFA.

Funkcionáři si uvědomují, že se ocitli na tenkém ledě. Názor veřejnosti je v tomto případě takřka jednotný. Hráče se zastávají i osobnosti.

Líšeňští fotbalisté oslavují vyrovnávající gól na 1:1 před fanoušky Zbrojovky.
Dohra derby: výtržníky zadržela policie, hrozí jim až dva roky. Soudí se i Líšeň

Navíc vedení líšeňského klubu podalo protest proti červené kartě a usiluje o nulový trest pro hráče. „Jak je patrno z policejního videa, Silný rozhodně nepoužil nepřiměřenou sílu nebo brutalitu vůči divákovi, takže formální dikce přestupku není naplněna. Silný pouze odtáhl narušitele, který opakovaně brutálně útočil na klečící pořadatele, vzápětí ho pustil a přenechal další zákrok pořadatelské službě. Přestože byl hráč opakovaně udeřen, na ataky nereagoval,“ popsal situaci v klubovém prohlášení líšeňský předseda Karel Hladiš.

Za napadení jiné osoby v přerušené hře by za normálních okolností komise trestala přísně. „Jestliže ale disciplinárka přihlédne k okolnostem, dá mu třeba podmínku, což se může stát. Tím by samozřejmě vyjádřila jakýsi svůj tichý souhlas s tím, že si hráč počínal jako člověk správně,“ nabídl svůj pohled někdejší fotbalový kouč František Komňacký.

Bývalý trenér František Komňacký, jenž dřív vedl Jablonec, Baník Ostrava nebo coby asistent českou reprezentaci.
Valachovičova reakce? Vztah s hráčem nemá asi ideální, říká bývalý kouč Komňacký

V současné chvíli se o trestu Silného dá jen spekulovat, ale aspoň v líšeňském klubu je podle jeho předsedy už rozhodnuto. Žádný postih mu nehrozí, přestože kouč Milan Valachovič krátce po zápase sliboval vysokou pokutou a mluvil i o vyhazovu. „Reakce trenéra Valachoviče ihned po utkání byla ovlivněna prohrou v nastavení a tím, že neměl možnost se seznámit s videem,“ vzkázal Hladiš.

Za svou důraznou reakci sklidil kouč Valachovič nejen od líšeňských fanoušků kritiku, později prý otočil. „Trenér uznal, že hráč Silný se ničeho proti předpisům nedopustil, hráči žádná pokuta udělena nebude. Celá situace byla dořešena na schůzce předseda – trenér – hráč, a tímto je uvnitř klubu uzavřena,“ dodal Hladiš.