Aby se fanoušek na stadion dostal, musí splnit jednu z následujících podmínek: antigenní test starý maximálně 72 hodin, PCR test starý maximálně 7 dnů, doložení certifikátu o dokončeném očkování před více jak 14 dny nebo potvrzení o prodělání nemoci s prvním pozitivním testem před méně než 180 dny. Potvrzení nepotřebují děti do dovršení věku 6 let. Na stadionu jsou povinné respirátory.

Ale zpět k fotbalu. Do střetnutí druhého ligového kola FK Mladá Boleslav - FK Jablonec vstoupí soupeři v rozdílném rozpoložení, neboť v úvodním ligovém kole Boleslavští těsně prohráli v Plzni, naopak Jablonečtí na domácím hřišti těsně přemohli Ostravu.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly čtyřiatřicetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála čtrnáctkrát, Jablonec vyhrál devětkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly jedenáctkrát. Celkový poměr gólů je 45:34 v boleslavský prospěch.

Nejčastějším výsledkem prvoligových střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů v dosavadních čtyřiatřiceti zápasech byla remíza 1:1. Skončilo tak deset utkání, z nich čtyři na boleslavském a šest na jabloneckém trávníku.

Ze sedmnácti vzájemných utkání na mladoboleslavském trávníku Boleslav vyhrála osmkrát, remizovala pětkrát a prohrála čtyřikrát s celkovým skóre 26:16.

„Na zápas Jablonce s Ostravou jsem se díval. Severočeši mají zkušené mužstvo. Každý rok hrají o první tři místa a o poháry. Pokaždé poskládají mužstvo tak, že jim funguje. Musíme si soupeře rozebrat a zvolit vhodnou taktiku,“ řekl k soupeři Dominik Preisler a jednou větou dodal: „Určitě si na ně věříme, chceme vyhrát.“

„Máme sice těžký los, ale když vidím náš tým, tak na to nemůžeme koukat. Musíme se dívat jen sami na sebe. Chceme vyhrávat každý zápas. Chceme hrát o vršek tabulky. Chceme porazit všechny, ať je to Sparta, Slavia, Jablonec nebo Plzeň,“ zdůraznil Preisler.