Paradoxně to nebylo v lize ani v Mol Cupu, ale hned v Evropské lize v duelu Sparty proti Olympique Lille (1:4). I když bylo o osudu zápasu rozhodnuto, už jen start sedmnáctiletého Vitíka je velkou událostí. „Je jen škoda, že se nehrálo před diváky, to by pro něho bylo ještě víc slavnostní a povzbuzující,“ řekl fanoušek Sparty a hráč Komárova Jan Bežó.

Martin Vitík začínal v Králově Dvoře, kde patřil už v přípravce k lepším hráčům. Pak si ho vyhlédla pražská Sparta, chvíli strávil na rozehrání v pražském Tempu a teď už se napevno zabydlel v sestavě sparťanské U19. Jaké pak bylo překvapení, když s dalšími dvěma dorostenci si ho vyžádal trenér Václav Kotal na soustředění do Rakouska.

Bez osmi centimetrů dvoumetrový obránce se ve čtvrtek posadil na lavičku Sparty proti Lille. Po svém nástupu na hřiště se stačil dotknout míče a dobře přihrát a jeho postavení dokazovalo, že nejen dobře brání, ale i přes výšku dokáže i zaútočit a s míčem to umí. Prototyp moderního obránce. Sparta hraje ve kvapíkovém tempu další zápas Evropské ligy na San Siru už ve čtvrtek proti AC Milán. Ukáže Václav Kotal opět na Martina Vitíka, aby se oblékl do dresu? Uvidíme!