Příbrami se nedaří. Jedenáct zápasů čeká na vítězství, navíc už třikrát v řadě nebodovala. To jsou hlavní příčiny pádu na úplné dno ligové tabulky, na kterém se tým po 22. kole nachází. „Není příjemné prohrávat. Nebudu lhát, že jsem šťastný. Všechny nás to mrzí, snažíme se s tím něco dělat každý den. Zatím se nám to nedaří,“ posteskl si Horváth.

Tým trápí produktivita, zároveň v poslední době dost branek dostává. Z posledních tří zápasů inkasoval ve dvou hned čtyřikrát – doma se Slováckem a naposledy právě v Praze na Letné. „Kvalita ve velký většině zápasu byla na straně Sparty, my jsme jen sekundovali. Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal a zaslouženě vyhrál. Bojovali jsme, měli jsme pár zajímavých situací, ale ty jsme bohužel nevyužili,“ popsal hlavní příčiny vysoké porážky příbramský trenér.

Po ní se jeho pozice stala (opět) velmi vratkou. „Jednoznačně cítím tlak, prohráváme jeden zápas za druhým, není to nic příjemného. Já nad tím ale nepřemýšlím, připravuju se na každý trénink a zápas. Zatím to nestačí, musím se pravděpodobně zlepšit i já,“ řekl Horváth.

Moc času už ale nemá. V kuloárech se spekuluje o tom, že vedení klubu se už poohlíží po možné náhradě, kterou by měl údajně představovat Svatopluk Habanec – nutno podotknout, že všechno je pouze v rovině spekulací, klub žádné oficiální stanovisko zatím nevydal.

Dá se ale předpokládat, že sobotní zápas na půdě Baníku Ostrava bude znamenat pro Pavla Horvátha poslední šanci, pokud ji vůbec dostane…