Právě z Příbrami se Matoušek v roce 2018 odpíchl do toho největšího fotbalu. Po přestupu ale za Slavii odehrál jen sedm utkání a vrátil se do svého rodného města na hostování. Později si zahrál i za Jablonec a nejvíce toho odkopal v Liberci. Až tuto sezonu v zimě vyměnil rychlonohý hráč sešívané za nedaleké Bohemians, kterým od tohoto léta bude patřit natrvalo.

„Do Slavie jsem šel ve dvaceti letech a bylo v plánu, že budu ještě rok v Příbrami. Přišla ale zranění, takže jsem se ve Slavii objevil už na podzim. Šel jsem i do zimní přípravy, ale ta nebyla podle představ, takže jsem šel do Příbrami. Pak jsem čekal, že se podívám do přípravy, ale hostoval jsem v Jablonci, kde bohužel přišla zranění. Dá se říct, že jsem se z toho vyhrabal až teď,“ popisuje na začátku reprezentačního srazu Matoušek.

„Od zranění jsem zjistil, že na sobě musím víc a jinak pracoval. Začal jsem to praktikovat už v Liberci a v Bohemce se mi to začalo vyplácet. Změna herního stylu i celého prostředí mi pomohla. Rychle jsem se adaptoval a začlenil do týmu,“ vypráví ofenzivní záložník, který za klokany v 15 zápasech zapsal šest gólů.

„Zatím to vypadá, že jsem našel své staré já. Výkony ale mohly být lepší. Aspoň trošku jsem to ale odstartoval a můžu na to navázat v další sezoně,“ vypráví první reprezentant z řad Bohemians od roku 2016, kdy se do národního mužstva dostal Patrik Schick.

„Řekl bych, že jsem si i srovnal hlavu. V Příbrami jsem dával góly, nic moc jsem pro sebe nedělal a myslel si, že to tak půjde pořád. Zátěž ale přibývala, začala se mi objevovat zranění a nějaké dva roky jsem byl poloviční. V tu dobu jsem si uvědomil, že asi musím udělat něco navíc,“ doplnil Matoušek s tím, že v současnosti věnuje větší důraz posilovně i protahování po tréninku.

Sparťané na závěr sezony podlehli Plzni, ale to nic neměnilo na tom, že po zápase dostali mistrovský pohár a zlaté medaile na krk.
Trest za fanoušky i mistrovské oslavy. Sparta zaplatí pokutu 280 tisíc

„Dělám různá cvičení, abych zabránil zraněním, protože rychlí hráči bývají náchylní na trhání svalů. Zatím se mi to vyplácí,“ říká.

Za herní zlepšení vděčí i větší volnosti na hřišti, kterou mu trenér Bohemky Jaroslav Veselý poskytl. „Přesně takhle jsem to hrával i v Příbrami, že jsem býval volný hráč. Sedí mi to. Můžu si nabíhat, kam chci, a nemusím se řídit žádnými většími taktickými pokyny do útoku,“ pochvaluje si Matoušek.

Dobrými výkony si řekl i o nominaci do reprezentace, kde je na aktuálním srazu jediným nováčkem. Do úplně neznámého prostředí ale nepřichází.

Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc
Podívejte se: Klokani na závěr prohráli. Zaplněný Ďolíček přesto slavil

„Spoustu kluků tu znám a doufám, že mi ve všem pomůžou. Těšil jsem se obrovsky, ale nervozita tam je vždycky,“ přiznává.

Povolání do národního týmu mu pochopitelně neopomněli vyúčtovat také spoluhráči z klubu. „Všichni mi gratulovali. Dosty, který má na starosti pokladnu, mi hned psal, že to budu mít drahé,“ vypráví se smíchem Matoušek.

První reprezentační start bude mít šanci zapsat už v sobotu na Faerských ostrovech, kde svěřenci Jaroslava Šilhavého nastoupí k zápasu kvalifikace na EURO. Druhá možnost pro Matouška pak přijde příští úterý v přátelském utkání v Černé Hoře.