„Musíme si věřit. Je to prostě šance, kterou musíme využít,“ řekl rezolutně mladoboleslavský středopolař Lukáš Budínský.

Liberec se po základní části FORTUNA:LIGY dostal do bojů o titul. V šestičlenné skupině v pěti zápasech získal pouze čtyři body za jednu výhru nad Ostravou (2:1) a jednu remízu v Jablonci (1:1). Další tři zápasy prohrál a obsadil páté místo znamenající ještě jeden mač proti nejlepšímu celku prostřední nadstavby. Tím se stala Mladá Boleslav, která nejprve přešla přes Dynamo České Budějovice (2:1, 2:0) a ve finále pak postoupila i přes Bohemians 1905 po výsledcích 3:0 a 1:2.

To vše je ale už pryč, o úspěchu či neúspěchu rozhodne jeden zápas. Ten nedělní. „Jde jen o jedno utkání, jde tedy o všechno. Musíme být všichni stoprocentně koncentrovaní a využít každou šanci. V neděli nás čeká nejdůležitější zápas sezony,“ potvrdil vážnost utkání liberecký brankář Filip Nguyen.

Mladé Boleslavi nehrají do karet před klíčovým kláním dva faktory. První: hraje venku. Druhý: na Liberec v posledních letech neumí. Středočeši na výhru proti Slovanu čekají už čtyři roky. Také dlouhodobější statistiky hrají ve prospěch party kolem kouče Pavla Hoftycha. Ve dvaatřiceti vzájemných ligových střetnutích se z výhry radovali Boleslavští osmkrát, Liberečtí sedmnáctkrát. A navíc celek z města automobilů v Liberci z šestnácti střetnutí vyhrál jen třikrát. Naposledy před dvanácti lety.

Přesto všechno Mladá Boleslav srší optimismem, povedené výsledky z poslední doby může stvrdit sladkou odměnou.

„Průběh jarní sezóny byl hodně nestandardní a daleko od našich představ, přesto ji můžeme v závěrečném zápasu soutěžního ročníku završit úspěšně. Uděláme pro to maximum,“ slíbil boleslavský trenér Jozef Weber.