V dresu mistrovské Sparty Praha se představí opět dvacetiletí Martin Vitík a Patrik Vydra. Prvně jmenovaný se ve skvělé formě předvedl na Euru 21, český tým mohl litovat jeho zranění. Navíc okolo Vitíka nastal přestupový tanec, velký zájem projevil Ajax Amsterdam. Vydra dostal příležitost v přípravě a uvidí se, jestli stoperský post obsadí natrvalo. Ze Žebráku jezdí na Letnou jako trenér brankářů Daniel Zítka.

Ve Slavii nenastoupí z našeho regionu nikdo, plzeňský dres navlékne kapitán Viktorie Lukáš Hejda. Zkušený třiatřicetiletý stoper přivítal trenéra Miroslava Koubka a brousí si zuby na nejvyšší příčky.

Černým koněm nejvyšší soutěže by se mohla stát Bohemians Praha. V ní cepuje brankáře rudenský Miroslav Miller, který bude stejně jako celý klokaní tábor sledovat hned dva hráče odsud. Na přestup přišel do Ďolíčku levonohý bek Matěj Hybš, který tak navazuje na působení svého otce Václava. V kádru se velmi dobře zabydlel Martin Hála, jenž tvrdí muziku v útočné fázi.

Na Moravě se snaží o svou pozici už druhým rokem Patrik Brandner. Devětadvacetiletý útočník to nemá v ambiciózním klubu jednoduché, konkurence je veliká. Jestlipak rozradostní drozdovské Brandy fans nějakým gólem?

V Liberci sice nenastupuje nikdo, ale fotbalisty Slovanu cepuje kondiční trenér Pavel Čvančara, který se nedávno potkal v Praskolesích při exhibičním utkání s bývalým spoluhráči ze žákovského týmu Hořovic. Kromě Liberce má Čvančara stejné povinnosti i u reprezentace.

Sportovní ředitel Hradce Králové Jiří Sabou měl přes léto hodně napilno. Kádr se dobře doplnil, navíc klub hodně usiluje o to, aby hrál už na novém stadionu. Sabou je určitě rád, že v klubu pokračuje i dvaadvacetiletý Chyňavák Petr Pudhorocký, jenž se bude snažit prohloubit své prvoligové zkušenosti.

I Jablonci můžete držet palce. Ale už ne přímo na hřišti. Jan Krob totiž ukončil dlouholetou kariéru a přesunul se na místo asistenta trenéra Radoslava Látala. Tomu může hodně poradit se zahráváním trestných kopů.

Pětadvacetiletý Michal Hlavatý potvrdil, že se mu v Pardubicích hodně daří. Zatímco jeho plzeňská mise měla spíš jepičí život, v Mladé Boleslavi to nebylo pravé ořechové. Ale Pardubice jakoby přirostly blonďaté fúrii ve středu zálohy k srdci.

Na Berounsku a Hořovicku je tedy komu fandit. Komu budete držet palce vy?