Jen dva týdny trvala dovolená fotbalistům Mladé Boleslavi, kteří v závěru posledního a prazvláštního ročníku marně bušili na vrata pohárové Evropy. Nepovedlo se, dál šel Liberec.

To je ovšem pryč, Středočeši už zbrojí na sezonu nadcházející. Trenér Jozef Weber přivítal na pondělním tréninku pětici noviců. Dle očekávání Václava Drchala z pražské Sparty. Z rudého tábora se ale do města automobilů stěhují také Ondřej Zahustel a Jiří Kulhánek. Zbylými dvěma posilami jsou Šimon Gabriel a forward Dávis Ikaunieiks.

Pro fanoušky Mladé Boleslavi je z nových akvizic nejznámější Ondřej Zahustel. Devětadvacetiletý defenzivně laděný Zahustel je odchovancem FK, v A-týmu Boleslavi působil v letech 2009-2015, v devadesáti zápasech nastřádal devatenáct branek. Následně přešel do Sparty a v poslední sezoně nastupoval i za Slovácko. Teď se vrací „domů.“

Václav Drchal byl na trase Sparta Praha – Mladá Boleslav hodně skloňovaným jménem. Na Letné si od působení Drchala v Bolce slibují především dostatečné herní vytížení jednoho ze svých klenotů. Ten má ovšem za sebou vážné zranění a dlouhou rekonvalescenci.

Šikovný forward se ale Jozefu Weberovi rozhodně hodí. Od zimního odchodu zahraničních úderníků Komličenka s Mešanovičem totiž převzal roli střeleckého lídra záložník Lukáš Budínský.

Třetím „sparťanem“ v modrobílé partě je pak čtyřiadvacetiletý Jiří Kulhánek, středopolař se zkušenostmi z Trnavy či Vlašimi naposledy hostoval v Českých Budějovicích.

U sedmého celku posledního ročníku FL bude hostovat i mladý stoper Šimon Gabriel z Plzně, trikot Boleslavi oblékne i šestadvacetiletý útočník Dávis Ikaunieiks. Rodák z Lotyšska působil dříve v Jihlavě, ve Zlíně a v Jablonci. Na sever Čech naopak zamířil univerzál Tomáš Ladra.

Na Mladou Boleslav čekají drily v domácích podmínkách, za hranice se mužstvo nechystá. „Zahraniční soustředění je složité a z mého pohledu zbytečné, když máme doma dobré podmínky. Příprava bude krátká, potrvá jen čtyři týdny, a v tak krátké době někam cestovat mně přijde zbytečné," prohlásil pro klubový web Mladé Boleslavi trenér Jozef Weber. 

První mistrovské utkání sezony 2020/2021 sehraje Mladá Boleslav 22. nebo 23. srpna.