Slavia - Teplice 3:0

Slavia v lize už popáté za sebou zvítězila bez obdržené branky. Obhájci titulu měli proti posledním Teplicím obrovskou převahu, kterou nakonec vyjádřili "jen" třemi góly Stanciua, Kuchty a Ousoua. Severočeši, kteří dohrávali v deseti, v posledních dvanácti zápasech získali jen dva body a zůstávají na dně tabulky.

Premiéra. Švédský obránce Aiham Ousou střílí do teplické sítě svůj první gól ve Slavii a pečetí výhru 3:0.
Popáté v řadě výhra s čistým kontem. Slavia nedala Teplicím šanci

Branky: 16. Stanciu, 42. Kuchta, 84. Ousou. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Mokrusch - Franěk (video). ŽK: Kačaraba - Rezek, Shejbal, Fortelný. ČK: 59. Mareček (Teplice). Diváci: 1000 (omezený počet).
Slavia: Mandous - Masopust, Ousou, Kačaraba (62. Plavšič), Oscar - Holeš, Hromada (74. Madsen) - Schranz (56. Lingr), Stanciu, Olayinka (62. Krmenčík) - Kuchta (74. Samek). Trenér: Trpišovský.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Chaloupek, Shejbal - Mareček, Jukl - Rezek (46. Černý), Krunert, Kodad (64. Fortelný) - Mareš (64. Trubač). Trenér: Jarošík.

Sparta - Liberec 2:1

Sparta nastoupila proti Liberci ve výročních bílých dresech s černým S na prsou. A když v už v 5. minutě otevřel skóre Karabce, vypadalo to velkou oslavu. Jenže exsparťanský Christian Frýdek rychle srovnal. Domácí se pak dlouho nemohli prosadit, až v 80. minutě vstřelil vítězný gól střídající Pulkrab. Sparta se tak otřepala z debaklu na Slovácku a porážky od Rangers. Slovan prohrál v nejvyšší soutěži po čtyřech výhrách.

Branky: 5. Karabec, 80. Pulkrab - 33. Frýdek. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Karlsson, Haraslín, Ladislav Krejčí I - Fukala, Purzitidis. Diváci: 977 (omezený počet).
Sparta: Holec - Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí II, Hancko - Karlsson (61. Pulkrab), Pavelka, Sáček, Karabec (80. Dočkal), Haraslín (69. Ladislav Krejčí I) - Hložek. Trenér: Vrba.
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Mikula, Fukala - Tiéhi (80. Michal), Faško (66. Purzitidis) - Koscelník (65. Tupta), Frýdek, Rondič (72. Mészáros) - Rabušic (72. Hilál). Trenér: Kozel.

Jablonec - Mladá Boleslav 0:1

Zatímco v Evropě bojuje Jablonec o postup do další fáze, v lize strádá. Jejich mizérie ve F:L trvá už devět kol, naposledy zvítězili v polovině září. V domácím zápase s Mladou Boleslaví neměli štěstí. Nakonec rozhodl jediný gól. Výhru Středočechů zařídil krátce po poločasu Hlavatý.

Michal Hlavatý rozhodl zápas v Jablonci jediným gólem
Tři body ze zasněženého Jablonce trefil Hlavatý

Branka: 51. Hlavatý. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Ratajová - Ondráš (video). ŽK: Kubista - Matějovský. Diváci: 639 (omezený počet).
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec (86. Smejkal), Zelený, Krob - Hübschman (77. Považanec) - Malínský, Houska (64. Kubista), Kratochvíl, Pilař (77. Nešpor) - Doležal (64. Čvančara). Trenér: Rada.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Ewerton (63. Jurásek), Smrž, Hlavatý (73. Dancák), Matějovský (89. Mužík), Skalák (46. Ladra) - Fila (63. Kadlec). Trenér: Jarolím.

Hradec Králové - Karviná 1:0

Slezané dál jako jediní čekají na první vítězství v sezoně. To nejdůležitější se odehrálo na konci prvního poločasu. Hostující Túlio uviděl červenou kartu a ve třetí minutě nastavení první půle Rada vstřelil levačkou výstavní gól z trestňáku. Víc už se toho nestalo.

Hradec Králové - Karviná.
Červená karta a gól do šatny. Karviná padla s Hradcem v jeho azylu

Branky: 45.+3 Rada. Rozhodčí: Krejsa - Horák, Podaný - Kocourek (video). ŽK: Papadopulos, Qose, Bartošák, Sinjavskij, Čmelík (všichni Karviná). ČK: 43. Túlio (Karviná). Diváci: 246 (omezený počet).
Hradec: Fendrich - Klíma, Čech, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma - Dvořák, Prekop (64. Vašulín), Vlkanova (90.+1 Kubala). Trenér: Koubek.
Karviná: Bolek - Mikuš (68. Křapka), Santos, Buchta, Šehič - Mangabeira - Sinjavskij (86. Nešický), Qose (59. Stropek), Túlio, Bartošák (59. Čmelik) - Papadopulos (59. Durosinmi). Trenér: Páník.

Plzeň - Bohemians 6:0

Viktorka třikrát v řadě nevyhrála a opustila vedoucí příčku. V pravý čas tak los přihrál Plzni oblíbeného soupeře. S Bohemians 1905 doma Západočeši prohráli jediné z šestnácti ligových utkání a i tentokrát se papírové předpoklady s přehledem naplnily. Plzeň neměla s Klokany slitování a zničila je šesti góly, když v každém poločasu nasázela tři branky. O všechny trefy se postaralo šest různých střelců.

Viktoriáni na domácím hřišti zničili pražskou Bohemku 6:0

Branky: 10. Pernica, 31. Kopic, 36. Mosquera, 62. Bucha, 64. Sýkora, 79. Kayamba. Rozhodčí: Berka - Paták, Antoníček - Machálek (video). Bez karet. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Staněk – M. Havel (71. Kaša), Pernica, Hejda, J. Sýkora – Bucha (82. Káčer), Kalvach – J. Kopic, Al. Čermák (60. P. Šulc), Mosquera (60. Kayamba) – Beauguel (60. Chorý). Trenér: M. Bílek.
Bohemians 1905: Bačkovský – Bartek, Köstl, Jindřišek (C), J. Kovařík (60. Vala) – M. Dostál, Ljovin, Květ (88. Ugwu), V. Novák (75. Vacek) – Keita (46. Koubek), Puškáč (60. Necid). Trenér: Klusáček.

České Budějovice – Slovácko 3:2

Slovácko z posledních osmi kol sedmkrát zvítězilo a vyhouplo se na druhou pozici. Teď ale přišel pořádný šok na jihu Čech. Přitom všechno nasvědčovalo tomu, že rozjetý tým přejede i Dynamo. Hosté po přestávce vedli 2:0 a to ještě Jurečka zahodil penaltu. Pak uviděl červenou kartu domácího Hora a zdálo se, že Slovácko náskok pohodlně uhlídá. Ještě necelých dvacet minut před koncem hosté vedli o dva góly. Jenže pak Valenta snížil a v posledních deseti minutách dvakrát udeřil Bassey, který se tak postaral o obrovskou senzaci.

Fotbalisté Dynama hráli v sobotu v lize doma se Slováckem. Na snímku trenér David Horejš.
Otočili z 0:2 na 3:2, a to třemi góly v oslabení!

Branky: 81. a 84. Bassey, 72. Valenta - 19. Kalabiška, 52. Sadílek. Rozhodčí: Ginzel - Váňa, Novák - Petřík (video). ŽK. Valenta, Horejš (trenér) - Sadílek, Havlík, Daníček. ČK: 68. Hora (Č. Budějovice). Diváci: 857 (omezený počet).
Č. Budějovice: Vorel - Čolič (90.+5 Škoda), Králik, Sladký, Skovajsa - Čavoš (64. Valenta), Hora - Van Buren, Mihálik (64. Vais), Mršič (46. Tolno) - Bassey (90.+7 Javorek). Trenér: Horejš.
Slovácko: Nguyen - Reinberk (88. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Sadílek (88. Šašinka), Havlík - Petržela (75. Navrátil), Kohút (66. Daníček), Holzer (75. Tomič) - Jurečka. Trenér: Svědík.

Pardubice – Olomouc 1:5

Pardubice si minule v Teplicích připsaly první výhru po devíti kolech, ale teď tvrdě narazily. Olomouc je přejela 5:1. Sigma v Ďolíčku vyučovala z efektivity. V poločase vedla 2:1 a po přestávce přidala další tři branky. Hanáci v lize vyhráli poprvé po pěti kolech.

Václav Jílek, trenér Olomouce
Poulolova paráda? Rozhodující okamžik zápasu, pochválil stopera kouč Jílek

Branky: 16. Tischler - 13. Růsek, 23. Zmrzlý, 49. Poulolo, 68. González, 78. Látal. Rozhodčí: D. Černý - Hrabovský, Kotík - Adámková (video). ŽK: P. Černý (Pardubice). Diváci: 458 (omezený počet).
Pardubice: Boháč - Halász, Čihák (36. Lupač), Toml, Čelůstka - Jeřábek, Červ (84. Šimek) - Tischler, Beran (46. Matějka), Cadu - P. Černý (73. Huf). Trenér: Novotný.
Olomouc: Macík - Poulolo, Hubník, Vepřek (76. Látal) - Zahradníček, Greššák (36. Sedlák), Breite, González (76. Spáčil), Zmrzlý - Daněk (76. Uriča), Růsek (87. Matoušek). Trenér: Jílek.

Zlín – Ostrava 2:2

Baník ve Zlíně dvakrát vedl, domácí ale dokázali pokaždé odpovědět. Ostravě se vymstilo, že spoléhala na ubránění těsného výsledku a vyrovnávací branku inkasovala v 86. minutě po krásném voleji Procházky. Ševci vyhráli jediný z posledních deseti ligových zápasů.

Fotbalisté Zlína se v 16. kole FORTUNA:LIGY utkali na Letné s Baníkem Ostrava. Duel kvůli vládním nařízením sledovala jen tisícovka diváků.
Odvolaný gól, penalta, emoce. Ševci brali s Baníkem bod. Ve šlágru měli na víc

Branky: 18. Tkáč, 86. Procházka - 16. Almási, 52. De Azevedo z pen. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Dohnálek - Štěrba (video). ŽK: Čanturišvili, Cedidla, Poznar, Procházka - Tetour, Kaloč. Diváci: 576 (omezený počet).
Zlín: Rakovan - Cedidla (90. Simerský), Vraštil, Procházka, Matejov - Conde (90. Hlinka) - Dramé (70. Fantiš), Hrubý, Tkáč (83. Janetzký), Čanturišvili - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Ostrava: Budinský - Juroška, Svozil, Lischka, Ndefe - Kaloč, Tetour (79. Pokorný) - Sor (60. Buchta), Kuzmanović (46. Klíma), Potočný (46. De Azevedo) - Almási. Trenér: Galásek.