S devíti asistencemi byl v tomto ročníku základní části FORTUNA:LIGY vůbec nejlepším nahrávačem. Není divu, právě tvorba hry patří k základním charakteristikám Marka Matějovského, jednoho z nejkreativnějších plejerů své generace.

To potvrzuje i Pavel Hoftych, který v současnosti trénuje Mladou Boleslav a Matějovského tak dobře zná jako svěřence i soupeře.

„Když jsme hráli proti němu, vždycky jsme věděli, že se na něj musíme zaměřit a nedovolit mu na hřišti jeho geniální myšlenky. Jednoznačně je to velká osobnost,“ říká Hoftych. „Ani ve čtyřiceti nechce na tréninku žádné úlevy, maká a je příkladem pro další hráče.“

Připomínal Messiho

Sám slavný záložník ale přiznává, že když ho starší brácha ve Staré Boleslavi poprvé přivedl na fotbalový trénink, moc ho to nenadchlo.

„Na jednom z prvních tréninků jsem brečel a nechtěl jsem tam být. Byl jsem o dost mladší než ostatní kluci, můj brácha je o tři roky starší,“ vzpomíná Matějovský. Brzy už ale nastoupil na dráhu, jež ho nakonec dovedla až do Premier League.

Co zdobilo – a stále zdobí – Matějovského na trávníku nejvíc? „Hlavně fotbalové myšlení, to má úžasné. Umí vymyslet průnikovou přihrávku, kolmici, a musím říct, že mi připomínal takového malého Messiho,“ říká Tomáš Zápotočný, bývalý spoluhráč ze Sparty.

Jak vzpomíná na své začátky i následnou úspěšnou kariéru? Jak jako kluk zvládal kombinovat školu a fotbal, a co by doporučil dnešním dětem? A jak na Matějovského vzpomínají bývalí spoluhráči? Podívejte se na třetí díl pořadu Hvězdy v prachu.