Na včerejším ostře sledovaném grémiu se sešli funkcionáři z klubů první a druhé ligy. Po dlouhé takřka čtyřhodinové diskusi se shodli na tom, že chtějí dohrát letošní sezonu. S nadstavbou. Až do července.

close Manuál pro kluby v kostce. info Zdroj: Deník zoom_in

Původní plán zněl jinak. V tuhle dobu měli fanoušci pomalu znát mistra (pokud by Slavia neztratila luxusní náskok). Jenže pandemie koronaviru způsobila zmatek. Fotbal se v Česku nehrál od 9. března. Soutěže amatérů byly odpískány. Jak nákaza pokračovala, rostla i nervozita mezi profesionály. 

Ale v dubnu se opět začalo trénovat. A teď byl schválen i restart FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Bez diváků, se spoustou omezení.

Datum prvního mače bylo stanoveno na 23. května. Jde o, již dvakrát odloženou, dohrávku mezi Teplicemi a Libercem. 

Ale pozor, úterní verdikt ještě neznamená definitivní razítko pro návrat fotbalistů do ligové akce.

Bude záležet na odběrech

 

Vše nyní závisí na testech a případných nakažených hráčích. Jisté je jen jen to, že první odběry by měly proběhnout v nejbližších hodinách. Pokud bude mít mužstvo hráče s pozitivním testem, osud týmu (a možná i ligy) budou mít v rukou místní hygienici. 

V Německu, kde rozjedou Bundesligu znovu už o tomto víkendu, tyto první potíže zvládli. Vše běží, až na Drážďany, kde skončil tým v karanténě.